پرداخت فوق العاده ویژه معلمان با حقوق شهریور

به گزارش تفطن، مشکل برقراری فوق العاده ویژه با میانگین 21 تا 27 درصدی معلمان که بنا بود طبق اعلام رئیس سازمان برنامه و بودجه و مسئولان وزارت آموزش و پرورش در جلسه دولت مطرح و پس از اخذ مجوز های لازم پرداخت شود، حل شد.

پرداخت فوق العاده ویژه معلمان با حقوق شهریور

به گزارش ایسنا، پس از آنکه صدور احکام تازه حقوقی فرهنگیان همراه با اعمال فوق العاده ویژه به مردادماه نرسید و اعتراضاتی را برانگیخت، پیشتر میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفت وگوی ویژه خبری گفت که این نوع همسان سازی حقوق معلمان خلاف قانون بوده و 1800 میلیارد کسری بودجه آوردیم. در آموزش و پرورش با مجوزی رو به رو هستیم که مغایر با قوانین بود لذا جلسه گذاشتیم تا راهکار پیدا کنیم و گفته شد که پرداخت صورت می گیرد، اما سه روز طول می کشد تا احکام اصلاح و مطابق با قانون شود، برای اینکه در این راستا دچار مشکل نشویم، فایل های ماه های قبل را آماده داشتند و بلافاصله فایل های ماه های قبل را پرداخت کردیم تا فاصله ایجاد نشود، ولی باید آن را در دولت ببریم.

طبق تاکید وی اگر قرار است تغییراتی اتفاق بیفتد باید منبع برای آن در نظر گرفته شود. از وزیر محترم آموزش و پرورش قبلی درخواست کردیم تا احکام را اصلاح کند که گفتند طول می کشد.

این موضوع به سرعت در جلسه دولت مطرح شد و پایگاه اطلاع رسانی دولت از تشکیل جلسه ای با حضور معاونین وزارت آموزش و پرورش، دیوان محاسبات کل کشور و سازمان برنامه و بودجه در خصوص پرداخت فوق العاده ویژه معلمان خبر داد.

بر این اساس، مبنای برقراری این فوق العاده ویژه بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری، با رعایت مصوبه شماره 138091/ت 5000 هه مورخ 15 اسفند 93، هیأت وزیران برای مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور با میانگین 21 و تا سقف 27 درصد، براساس بند الف تبصره 12 قانون کل کشور است که مقرر شد پس از رفع مغایرت احکام صادره، افزایش فوق العاده ویژه مشمولین مفاد مصوبه یاد شده، در شهریور ماه سال 1400 اعمال شود.

همچنین مابه التفاوت حقوق فروردین لغایت مرداد 1400 هم، همزمان با حقوق و مزایای شهریور ماه پرداخت خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2079

به "پرداخت فوق العاده ویژه معلمان با حقوق شهریور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت فوق العاده ویژه معلمان با حقوق شهریور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید