پرستار بخش شیمی درمانی مقابل دوربین کیانوش عیاری

به گزارش تفطن، مریم کاویانی رمضان سال 84 با سریال خاطره انگیز او یک فرشته بود ساخته علیرضا افخمی وارد تلویزیون شد و با این سریال به معروفیت رسید.

پرستار بخش شیمی درمانی مقابل دوربین کیانوش عیاری

او پس از این مجموعه با سریال های زیرزمین و پنجمین خورشید که آثار موفقی هم بودند، همکاری با افخمی را تجربه کرد و شکرانه، فاصله ها و دارا و ندار از دیگر آثار کارنامه این بازیگر هستند. کاویانی آخرین بار با مجموعه بوی باران در تلویزیون دیده شد و پس از آن از بازیگری فاصله گرفت. این بازیگر به نام تازه ترین فعالیت خود در این عرصه، در سریال راز ناتمام ساخته امین امانی بازی کرده و اکنون بازپخش سریال روزگار قریب را روی آنتن دارد. به همین بهانه گفت وگویی با او داشته ایم که در ادامه می خوانید.

در سریال روزگار قریب نقش یک پرستار را برعهده داشتید، با توجه به این که پیش از ورود به دنیای بازیگری پرستار بودید ، آیا این تجربه واقعی، به ایفای نقش تان کمک کرد؟

بله، می توانست در باره یک چیزهایی به من کمک کند و در این که بدانم بعضی فیگورها و پوزیشن های نقش باید چطور باشد، بی تاثیر نبود، اما من زمانی که پرستار بودم، پرستار مهربانی بودم و در سریال این طور نبود.

پس کارتان نسبت به بازی در نقش های دیگر راحت تر بود؟

بله راحت تر و ملموس تر بود و در کنار آقای عکمک، شرایط بسیار خاص تر هم می شود.

همکاری با آقای عکمک در این سریال چطور بود؟

عالی بود. ایشان واقعا کارگردان صاحب سبکی هستند و کار با ایشان بسیار راحت بود، چون روش ایشان این طور است که همه شرایط صحنه و دوربین در خدمت بازیگر است، بازیگر احساس رهایی می کند و انگار دارد زندگی می کند.سخت، اما بسیار خوب و لذت بخش است.

منظور از این سختی چیست؟

آقای عکمک روحیاتی دارند که بسیار با آرامش و صبر، اثرشان را می سازند، فیلم نامه ندارند و باید در همان صحنه با تمرکز کار کنی. از این نظر سخت است، وگرنه واقعا کار با ایشان تجربه ای بسیار عالی است.

به نظرتان چرا این مجموعه مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت؟

دلیلش قصه واقعی است که روایت می شود، سبک کار آقای عکمک، نام ایشان، شخصیت دکتر قریب، این که همه چیز به شکل مستند ساخته شده و این قدر زنده است، پلان ها زیباست، بازی بازیگران باورپذیر است، در واقع بازی نیست و زندگی است. همه این ها باعث شده روزگار قریب خاص و بسیار دوست داشتنی شود.

چرا مدتی بود در عرصه بازیگری فعالیتی نداشتید؟

مدت زیادی نبود که کار نکردم، کلا دو سال و نیم بود. هم مسئله کرونا وجود داشت، هم این که شرایط زندگی ام به سمتی رفته بود که نمی توانستم نقشی را قبول کنم، اما از فروردین ماه دوباره برگشتم، در سریال آسانسور بازی کردم و دو قرارداد سریال دارم که تا وقتی جلوی دوربین نروم نمی توانم در باره شان صحبت کنم.

بعضی بازیگران نگران می شوند که نکند با کار نکردن یا کم کاری فراموش شوند، شما هم چنین نگرانی هایی داشتید؟

نگران بودم، ولی شرایط من این طور بود و چاره ای نداشتم، اما حالا که تمام شده، برگشتم و خدا را شکر پیشنهاد کار هم دارم.

در طول مدتی که کار نمی کردید سریال های تلویزیون را دنبال می کردید، به نظرتان چرا امروزه در مقایسه با گذشته کمتر سریال های محبوب و پرمخاطب ساخته می شود؟

خیلی نه، کم وبیش دنبال می کردم. هرچه امکانات بیشتر و شرایط مهیاتر باشد، اثر بهتری هم خلق خواهد شد. مسائلی که در این مدت وجود داشته مانند مسائل بودجه و مسئله کرونا، البته کرونا بهانه است چون یک سال و نیم است که آمده، اما به هرحال نوع قصه و مسیری که در این ایام رفتیم، شاید به سمتی بوده که متاسفانه افتی ایجاد کرده، اما امیدوارم دوباره به همان روزها برگردیم، با همان قصه ها و بازیگران قبلی. نمی دانم دلیلش چه چیزی می تواند باشد، اما انگار مردم بازیگران قدیمی را نسبت به چهره های جدیدی که دارند می آیند و البته هنرمند هستند و زحمت می کشند، بیشتر دوست دارند. شاید چون قصه خوب نیست یا شاید هم کلا حال مردم خوب نباشد.

در این سال ها معمولا نقش های مثبت و مهربان را بازی کردید، دوست داشتید نقش منفی را هم تجربه کنید؟

بله به شدت دلم می خواهد بازی کنم. من در این سال ها تجربه بازی در کارهای کمدی را هم داشتم که خیلی شیرین است و خیلی دوست دارم دوباره این کار را انجام دهم. خیلی دلم می خواهد که نقش منفی را هم تجربه کنم. اصلا فکر می کنم همه بازیگران دوست دارند تجربه نقش های متفاوت را داشته باشند و امیدوارم زمانی این فرصت برایم پیش بیاید.

یعنی پیشنهادهای نقش منفی کمتر بوده است.

اجازه بدهید سریال راز ناتمام پخش شود، آن جا نقشم کمی متفاوت تر است.

او یک فرشته بود، پنجمین خورشید و فاصله ها از آثار خاطره انگیز کارنامه شما هستند، خودتان کدام سریال را بیشتر دوست دارید؟

همه این کارها برایم ارزش دارند و دوست شان دارم، ولی به دلیل این که با سریال او یک فرشته بود به مردم معرفی شدم و در واقع پیوند قلبی من با هنر از آن جا آغاز شد، برایم ارزشمندتر است.

با توجه به این که خودتان پرستار بودید، حتما این روزها سختی کار پرستاران و کادر درمان را به خوبی درک می کنید.

بله، فکر می کنم باید دست تک تک پرستاران را بوسید و واقعا باید از آن ها قدردانی کرد. با آن پوشش سخت و سنگین و شرایط سخت نفس کشیدن زیر ماسک، خیلی زحمت می کشند.

شما در دوران کارتان هرگز مشابه این شرایط را تجربه نکرده بودید.

بله، آن زمان شرایط اصلا این طور نبود، با این حال من چون در بخش شیمی درمانی کار می کردم، گاهی مجبور بودم داروها را با گان و ماسک مخصوص به بیماران تزریق کنم، ولی فقط همان لحظه بود، وقتی از آن محیط دور می شدم ماسک را برمی داشتم و نفس می کشیدم، این خیلی فرق می کرد.

پیش آمده که دوست داشته باشید دوباره حرفه پرستاری را ادامه دهید؟

بله، من همیشه دلتنگ بودم. زمانی که بر اثر کرونا در بیمارستان بستری بودم، واقعا خیلی دلم می خواست که دوباره بلند شوم و این تجربه شیرینِ معنوی را که واقعا معنوی و کار بزرگی است ، دوباره داشته باشم.

منبع: همگردی
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2108

به "پرستار بخش شیمی درمانی مقابل دوربین کیانوش عیاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرستار بخش شیمی درمانی مقابل دوربین کیانوش عیاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید