پرواز قیمت میوه، میوه های تابستانی رکوردار گرانی

به گزارش تفطن، فصل برداشت میوه یعنی اینکه عرضه آن در بازار بیشتر می گردد و علاوه بر اینکه قیمت همان محصول باید کاهش یابد روی قیمت سایر میوه ها هم از نظر روانی باید تاثیر گذار بگذارد اما همچنان مقاومت بازار در برابر کاهش قیمت ها وجود دارد به طوری که همان میوه های تابستانه رکورددار گرانی هستند.

پرواز قیمت میوه، میوه های تابستانی رکوردار گرانی

بر اساس اطلاعات قیمتی اتحادیه بار فروشان میوه و تره بار تهران که نسخه ای از آن در اختیار خبرنگار فارس قرار گرفته است، در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران که محل توزیع میوه به میادین و مغازه های سطح شهر است، قیمت هر کیلو توت سفید به قیمت 50 هزار تومان و توت سیاه 60 هزار تومان است بعلاوه توت فرنگی درجه یک از 55 هزار تا 120 هزار تومان در این میدان فروخته می گردد. قیمت زردآلو هم کیلویی 70 هزار تومان است.

در این میدان سیب با کیفیت 55 هزار تومان است، موز هم تا 60 هزار تومان عرضه می گردد.

ملون ها و هندوانه هم رشد قیمت زیادی دارند به طوری که هر کیلو ملون 16 هزار و هندوانه 18 هزار تومان فروخته می گردد. گوجه سبز کیلویی 70 هزار تومان و لیمو شیرین 47 هزار تومان است.

قیمت کامل میوه ها که اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار تهران منتشر نموده به این توضیح است:

این قیمت ها عمده فروشی است و طبق مجوزی که به مغازه داران داده شده است آنها پس از خرید از این محل 35 درصد برای خرده فروشی اضافه می نمایند اما در بسیاری موارد رشد قیمت بیش از اینها است و گاهی به 100 درصد می رسد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 خرداد 1402 بروزرسانی: 13 خرداد 1402 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2551

به "پرواز قیمت میوه، میوه های تابستانی رکوردار گرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز قیمت میوه، میوه های تابستانی رکوردار گرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید