چرا جریان پول به سمت سهام کوچک بیشتر است؟

به گزارش تفطن، کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به اینکه بازار ثبات ندارد سرمایه گذاران به سمت سهام دیگر حرکت می نمایند و زمانی که بازدهی سهم های کوچک را بهتر می بینند اجماع بازار بر روی این سهام می گردد.

چرا جریان پول به سمت سهام کوچک بیشتر است؟

به گزارش خبرنگاران و به نقل از بورس نیوز ، عبدالله رجبی در گفت وگویی اظهار کرد: پس ازاینکه شاخص نتوانست از عدد یک میلیون و 490هزار واحد عبور کند عرضه سهم های عظیم بیشتر شد همچنین ازنظر تکنیکالی نیز شرایط شاخص هم وزن بهتر بود.

وی گفت: با توجه به اینکه بازار ثبات ندارد سرمایه گذاران به سمت سهام دیگر حرکت می نمایند و زمانی که بازدهی سهم های کوچک را بهتر می بینند اجماع بازار بر روی این سهام می شود.

ادعایی مبنی پروژه محور بودن سهم های کوچک

کارشناس بازار سرمایه گفت: بیشتر سهم های کوچک پروژه محور هستند و پشت آن ها سفته بازی و جریان نقدینگی است که آن ها را راهنمایی می نماید.

رجبی بابیان اینکه در سهم های کوچک به محض خروج بازیگران سهم، قیمت کاهش می یابد، ادامه داد: خروج بازار از سهم های کوچک مصادف با کف تکنیکالی سهم های عظیم و شاخص کل می شود.

وی بیان نمود: به نظر می رسد در سهم های کوچک در شاخص وزن یک واگرایی منفی وجود دارد و حرکت پول از این سهم ها به سمت سهم های عظیم حرکت کند.

نقدینگی به سهم های عظیم، بازمی شود

کارشناس بازار سرمایه توضیح داد: طی دو هفته آینده با توجه به قیمت های مناسبی که سهام عظیم پیدا کردند پول به سمت این سهام حرکت خواهد نمود.

رجبی گفت: طی هفته های آینده گروه های خودرویی، پالایشی، فولادی ها، معدنی ها می توانند رشد های خوبی داشته باشند البته این رشد همانند نیمه نخست سال نخواهد بود.

وی اضافه نمود: در شرایط فعلی شاخص کل بین عدد یک میلیون و 370 هزار واحد تا یک میلیون و 500 هزار واحد درگیر خواهد بود تا شرایط به گونه ای شود که بتواند در آینده از یک میلیون و 600 هزار واحد عبور کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1717

به "چرا جریان پول به سمت سهام کوچک بیشتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا جریان پول به سمت سهام کوچک بیشتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید