ژاپن و کره جنوبی واشنگتن را تهدید اصلی علیه امنیت جهانی می دانند

به گزارش تفطن به نقل از راشاتودی، اکثریت مردم در ژاپن و کره جنوبی- دو کشور متحد آمریکا و میزبان 82 هزار نیروی نظامی این کشور- واشنگتن را تهدید اصلی علیه امنیت جهانی می دانند.

ژاپن و کره جنوبی واشنگتن را تهدید اصلی علیه امنیت جهانی می دانند

نکته جالب توجه آن است که ترس و وحشت مردم کره جنوبی از آمریکا به مراتب بیش از ترس آنها از کره شمالی و حتی روسیه است.

مرکز تحقیقات پیو در این آنالیز جدید دریافت که حملات سایبری، تروریسم افراط گرای اسلامی، بی ثباتی مالی و شرایط نامساعد جوی تهدیداتی جدی علیه امنیت دنیای تلقی می شوند.

با این حال، قدرت و نفوذ کنونی آمریکا در دنیا بیش از هر زمان دیگری ذهن مردم کشورهای مختلف را به خود مشغول نموده است. در سال 2013، تنها یک چهارم از مردم 22 کشور دنیا آمریکا را تهدیدی علیه کشور خود می دانستند. این رقم در سال 2017 به 38 درصد و در سال میلادی گذشته (2018) به 45 درصد افزایش یافته است.

در میان کشورهای متحد آمریکا، این نتایج تکان دهنده بود. 67 درصد از مردم کره جنوبی آمریکا را تهدیدی علیه امنیت خود می دانند که با میزان تلقی آنها از تهدید کره شمالی برابر است.

در ژاپن نیز 66 درصد از مردم این کشور آمریکا را تهدیدی علیه ژاپن می دانند؛ در حالیکه 73 درصد از مردم ژاپن از کره شمالی هراس دارند.

در میان 26 کشوری که در این تحقیقات مورد آنالیز قرار گفته اند، مردم کشورهای ژاپن و کره جنوبی بیش از سایر کشورها از قدرت آمریکا بیمناک هستند. مردم مکزیک نیز با 64 درصد در رده سوم قرار می گیرند.

گفتنی است که نتایج این تحقیقات روز یکشنبه و در حالی منتشر شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مشتاقانه منتظر حضور در دومین نشست خود با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ظرف دو هفته آینده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 324

به "ژاپن و کره جنوبی واشنگتن را تهدید اصلی علیه امنیت جهانی می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن و کره جنوبی واشنگتن را تهدید اصلی علیه امنیت جهانی می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید