کوهسرخ در واکسیناسیون مادران باردار رتبه دوم خراسان رضوی را دارد

به گزارش تفطن، خبرنگاران/خراسان رضوی فرماندار شهرستان کوهسرخ گفت: شهرستان کوهسرخ در حوزه واکسیناسیون جمعیت مادران باردار رتبه دوم را سطح استان خراسان رضوی دارد.

کوهسرخ در واکسیناسیون مادران باردار رتبه دوم خراسان رضوی را دارد

رضا رمضانی طرقی در گفت وگو با خبرنگاران مطرح نمود: تا کنون تمهیدات خوبی در شهرستان کوهسرخ برای مقابله با پیک ششم که شاید موجب دلواپسی جامعه شود، اندیشیده شده است.

وی در ادامه به شرایط واکسیناسیون در شهرستان کوهسرخ اشاره کرد و افزود: شهرستان کوهسرخ در حوزه واکسیناسیون جمعیت جامعه هدف دانش آموزان و همچنین سالمندان رتبه اول را در سطح استان خراسان رضوی دارد.

فرماندار شهرستان کوهسرخ شرح داد: تا به امروز 91 درصد سالمندان شهرستان کوهسرخ واکسینه شده اند که به 78 درصد این افراد هر 2 دز واکسن کووید 19 تزریق شده است؛ همچنین تا امروز 82.5 درصد دانش آموزان واکسینه شده اند.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز 76 درصد جامعه هدف 12 سال به بالای شهرستان واکسینه شده اند، خاطرنشان کرد: اگر این توفیقات در شهرستان به دست آمده چون در هر روستا یک تیم شامل دهیار، بهورز، فرمانده پایگاه مقاومت، رئیس شورا و روحانی روستا تحت عنوان ستاد پیشگیری از کرونا تشکیل داده ایم.

رمضانی شرح داد: این تیم علاوه بر اینکه به طور مداوم رعایت پروتکل های بهداشتی را به روستائیان تذکر می دهند، به خانه های تک تک افراد جامعه هدف در روستا مراجعه می کنند. همچنین در هر مناسبتی از تیم سیار واکسیناسیون استفاده می شود. تا کنون در شهر ریوش شهرداری، ستاد اقامه نماز جمعه و سایر ادارات برای واکسیناسیون تلاش های بسیار خوبی داشته اند و تبلیغات نموده اند.

فرماندار کوهسرخ گفت: در سطح کوهسرخ پنج گروه که مسئولیت هر کدام با یکی از مسئولان شهرستان است، تشکیل شده و طی هفته از سطح بازار، ادارات و بانک ها بازدیدهایی دارند و توصیه ها و تذکرهای لازم را می دهند.

گردشگرپذیر بودن کوهسرخ و افزایش بیماران کرونایی

وی در ادامه خاطرنشان کرد: آنچه امروز در افزایش بیماران کرونایی نگرانمان نموده، گردشگرپذیر بودن کوهسرخ است. علی رغم اینکه جمعیت زیادی از شهرهای مجاور به خصوص در روزهای پایانی هفته به کوهسرخ می آیند اما از سویی نمی توانیم محدودیت و ممنوعیتی را اجرا کنیم.

رمضانی گفت: اگر چه جمعیت بسیاری از کوهسرخ به شهرهای دیگر مهاجرت نموده اند اما روزهای پایانی هفته در روستاهای شهرستان حضور می یابند و این در انتقال ویروس کرونا موجب بروز مشکلاتی برای شهرستان شده که در همین خصوص توصیه می شود شهفرایندان رفت و آمدها به منطقه را کاهش دهند.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری هرگونه مراسم عروسی بدون داشتن مجوز از شبکه بهداشت و درمان کوهسرخ در سطح شهر و روستاها ممنوع است، گفت: قطعا شهرهای منطقه ترشیز از هم جدا نیست. با توجه به رفت و آمدهای بسیاری که بین چهار شهرستان کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ انجام می شود، تصمیماتی که در حوزه کرونا گرفته می شود، باید برای تمام منطقه ترشیز باشد. اخذ تصمیمات جداگانه برای هر شهرستان جوابگوی مسائل در مبارزه با این ویروس منحوس نخواهد بود.

رمضانی افزود: اگر در حوزه کرونا نافرمانی مدنی به وجود بیاید و مردم دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، عملا تصمیم گیری های ستاد مبارزه با کرونا بی نتیجه خواهد ماند.

میزان رعایت پروتکل های بهداشتی رضایت بخش نیست

وی شرح داد: از ابتدای شروع طرح واکسیناسیون تا امروز نزدیک به 25 هزار دوز واکسن در شهرستان تزریق شده که جمعیت 76 درصدی را شامل می شود. همچنین 82.5 درصد دانش آموزان و 80 درصد معلمان دوز اول و 40 درصد معلمان نیز دوز دوم واکسن را تزریق نموده اند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع 65 درصد جمعیت شهرستان کوهسرخ دوز دوم را دریافت نموده اند، اظهار کرد: در حال حاضر علاوه بر اینکه تست هشت نفر مثبت بوده، هشت نفر هم به خاطر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان کاشمر بستری هستند.

فرماندار کوهسرخ با بیان اینکه بیماری کرونا در شهرستان کوهسرخ فرایند صعودی دارد، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی را در منطقه رضایت بخش ندانست و شرح داد: تنها حدود 60 تا 65 درصد از جمعیت شهرستان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر عادی انگاری از فکر مردم از بین نرود، در رسیدن به اهداف که کاهش تعداد مبتلایان و مرگ و میر است، پیروز نخواهیم بود. گاه مشاهده می شود حتی برخی کسانی که دوز دوم را دریافت نموده اند، به خاطر عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مجدد به این ویروس مبتلا شده اند.

رمضانی افزود: با توجه به فصل سرما و طولانی تر شدن شب ها شاهد شب نشینی هایی در سطح شهر و روستاها هستیم. از سویی نداشتن تهویه مناسب و بسته بودن در و پنجره های منازل موجب بروز مشکلاتی در افزایش بیماران می شود.

وی در همین خصوص از شهفرایندان خواست ضمن پرهیز از شب نشینی و رعایت پروتکل های بهداشتی برای تزریق واکسن شتاب نموده و دوستان و همسایگان را هم ترغیب کنند.

فرماندار کوهسرخ اعلام کرد: واکسن کرونا به میزان کافی در این شهرستان موجود است و عذر و بهانه ای در خصوص عدم مراجعه افراد برای واکسن زدن پذیرفته نیست. قطعا با کسانی که در فضای مجازی تبلیغات منفی علیه واکسیناسیون انجام دهند، برخورد قانونی لازم صورت می گیرد. برگزاری تجمعات و حضور در مراسم عروسی و عزاداری همواره از مهمترین عوامل بالا رفتن آمار ابتلا به کرونا است.

رمضانی افزود: آگاهی بخشی علما و روحانیون به مردم نسبت به تهدیدهای بیماری کرونا مهم است و امیدواریم با همراهی مردم مانع فرایند صعودی مجدد کرونا در منطقه شویم. بحران کرونا همچنان پابرجاست و عادی انگاری خطرناک است و تنها راه برون رفت از شرایط موجود کرونایی واکسیناسیون است.

وی با قدردانی از تلاش همه متولیان امر به ویژه کادر درمان و پرستاری اجرای دقیق مصوبات ستاد مبارزه با کرونای شهرستان طبق رنگ بندی، اطلاع رسانی و آگاه سازی، کنترل ورود و خروج به منطقه و کنترل بیماران مثبت کرونایی را مورد تاکید قرار داد.

فرماندار کوهسرخ گفت: ضمن اینکه در حوزه استفاده از ماسک تبلیغات و فرهنگ سازی وسیعی باید در سطح شهرستان صورت گیرد، باید با توجه به افزایش بیماران کرونایی که در سطح ترشیز مشاهده می کنیم ستاد کرونا به سمت فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی حرکت کند تا مردم نسبت به موضوع کرونا حساس تر شوند.

وی مطرح نمود: هیچ فردی حق ندارد محدودیت و ممنوعیتی یا بالعکس آن، خارج از مصوبات نشست ستاد پیشگیری و مقابله کرونا در شهرستان ایجاد کند، کادر درمانی ایثار می کنند و سلامت خود را به خطر می اندازند که جامعه دچار مشکل نشوند و مردم باید به خاطر این افراد، پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

براساس اعلام نرم افزار ماسک شهرستان کوهسرخ از یکم آبان ماه نارنجی اعلام شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2165

به "کوهسرخ در واکسیناسیون مادران باردار رتبه دوم خراسان رضوی را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوهسرخ در واکسیناسیون مادران باردار رتبه دوم خراسان رضوی را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید