گردشگر ایتالیایی از عشق مردم ایران به امام حسین (ع) می گوید

به گزارش تفطن، یک گردشگر از کشور ایتالیا که برای دیدن آیین عزاداری محرم به ابرکوه سفر نموده بود، گفت: عشق و علاقه مردم ایران به امام حسین (علیه السلام) به حدی است که نمی توان با هیچ ابزاری آنرا ثبت و توصیف کرد، باید از نزدیک آن را مشاهده کنید تا درک درستی از آن داشته باشید.

گردشگر ایتالیایی از عشق مردم ایران به امام حسین (ع) می گوید

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش ایرنا، این گردشگر که به همراه تعدادی دیگر از گردشگران اروپایی برای دیدار از آیین های عزاداری محرم به ابرکوه سفر نموده بود، در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا ادامه داد: من تاریخچه قیام امام حسین (علیه السلام) را مطالعه کردم و امروز با اداب عزاداری یکی دیگر از مناطق ایران برای این رهبر دینی آشنا شدم.

وی با بیان اینکه برای چندمین بار استکه در ماه محرم به ایران سفر نموده و آیین عزاداری بعضی شهرهای ایران را دیده، گفت: وقتی که به ایتالیا برگردم شکوه و عظمت این عزاداری را برای دوستان و آشنایان شرح خواهم داد.

این گردشگر ایتالیایی که از مراسم عزاداری ابرکوه عکس و فیلم تهیه می کرد، گفت: عزاداری ابرکوه برای من خیلی جالب است و من خوشحالم که در این مراسم مهم شرکت کردم.

وی در مورد عزاداری مردم شهرستان ابرکوه توضیح داد: شکوه این مراسم قابل بیان نیست و عظمت آن بسیار زیاد است، به گونه ای که انسان تحت تاثیر آن قرار می گیرد.

شهرستان ابرکوه 70 هیات مذهبی شناسنامه دار و سازماندهی شده دارد که یکی از این هیات ها ویژه بانوان است و زنجیرزنی همراه با موسیقی این شهرستان در فهرست آثار معنوی کشور به ثبت رسیده است.

مرکز شهرستان 55 هزار نفری ابرکوه در140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 504

به "گردشگر ایتالیایی از عشق مردم ایران به امام حسین (ع) می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگر ایتالیایی از عشق مردم ایران به امام حسین (ع) می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید