21 پارکینگ جدید در تهران ساخته می گردد

به گزارش تفطن، شهر: در بودجه سال 1400 شهرداری تهران ردیفی برای ساخت 19 پارکینگ جدید در 11 منطقه اختصاص یافته است. این علاوه بر دو پارکینگ نیایش و فرهنگ است که فرآیند ساخت آن از پیش آغاز شده است.

21 پارکینگ جدید در تهران ساخته می گردد

به گزارش خبرنگار شهر، بودجه 1400 پایتخت سال جاری برای نخستین بار ردیف های بودجه ای را به ساخت 19 پارکینگ جدید و 2 پارکینگ نیمه تمام اختصاص داده است. از جمله پارکینگ های جدید که در بودجه به آن اشاره شده عبارت است از:

منطقه 2

احداث و تجهیز پارکینگ های زیر سطحی میدان فرهنگ

منطقه 3

مجتمع تجاری، اداری و پارکینگ عمومی شیخ بهائی

منطقه 4

احداث و تجهیز پارکینگ طبقاتی بخشایش

منطقه 10

احداث پارکینگ گلستانی

منطقه 11

احداث پروژه تجاری و پارکینگ باغ دامپزشکی

احداث پروژه تجاری و پارکینگ ترمینال کاوه

منطقه 12

حداث مجتمع تجاری، اداری و پارکینگ (باغچه حاج عباس)

احداث مجتمع تجاری، فرهنگی، اداری و پارکینگ گاراژ بوربور

احداث مجتمع تجاری، اداری و پارکینگ (انبار گندم (1))

احداث مجتمع تجاری، اداری و پارکینگ (انبار گندم (2))

منطقه 14

احداث پارکینگ مکانیزه محلی در سطح محلات منطقه

منطقه 16

توسعه پارکینگ علی آباد جنوبی جنب ایستگاه مترو

توسعه پارکینگ خزانه شمالی جنب پارک بعثت

منطقه 17

احداث نیروگاه خورشیدی و مجموعه تفریحی ورزشی در بام پارکینگ طبقاتی

احداث مجتمع پارکینگ طبقاتی و تجاری در زمین موصوف به حوضچه زمزم

احداث پارکینگ طبقاتی در زمین موصوف به گاراژ امینی

منطقه 19

تخریب نوسازی زمین راهور جهت پارکینگ طبقاتی

تجهیز، نوسازی، راه اندازی و بهره برداری از پارکینگ شمال بوستان ولایت

منطقه 20

احداث پارکینگ طبقاتی و تجاری روبروی فروشگاه شهروند

ساخت پارکینگ های نیمه تمام

پارکینگ های نیمه تمام نیز از چشم مدیریت شهری دور نمانده و بودجه این پروژه ها نیز در بودجه پیش بینی شده است. احداث پارکینگ طبقاتی نیایش و احداث و تجهیز پارکینگ های عمومی طبقاتی، پارکینگ فرهنگ از جمله پارکینگ های نیمه تمامی است که در بودجه به آن توجه شده است.

مجوز جذب مشارکت بخش خصوصی

بر اساس این گزارش کمبود پارکینگ در تهران زمانی خود نمایی کرد که مردم به دلیل شیوع بیماری کرونا مجبور به استفاده از خودروی شخصی شدند. مدیریت شهری تهران به این موضوع به صورت کاملا جدی نگاه نموده و برای نخستین بار ردیف بودجه ای به ساخت پارکینگ اختصاص یافته است. محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران این اقدام را آغاز نهضت ساخت پارکینگ در تهران دانسته است.

در بودجه سال 1400 عوارض تامین پارکینگ با عنوان درآمد ناشی از عدم امکان تامین پارکینگ پس از واریز به حساب تمرکز درآمد اختصاصی شرداری، بدون هرگونه دخل و تصرف و مسدودی به صورت صد در صد تخصیص یافته محسوب می گردد و به حساب سازمان حمل و نقل و ترافیک واریز می گردد تا آن سازمان صرفاً در ردیف اعتباری اختصاصی با عنوان احداث پارکینگ محله ای از محل درآمد ناشی از اخذ عوارض تامین پارکینگ هزینه کند.

شناسایی، کدگذاری و شناسنامه دار نمودن کلیه پارکینگ ها و محل های پارک دائمی شهر اعم از خصوصی، عمومی و حاشیه معابر با به کارگیری آخرین تکنولوژی هوشمند از دیگر اقداماتی است که در دستور کار قانونی شهرداری تهران قرار گرفته است. این در حالی است که با حذف پارکبان ها در مدیریت دوره پنجم شهر تهران، طبق اعلام اعضای شورای شهر، شهرداری از پارک حاشیه ای هیچ درآمدی کسب ننموده است. مصوبه بهینه سازی چرخه اجرایی، هماهنگی و نظارت بر احداث پارکینگ های عمومی در شهر تهران توسط شهرداری تهران با مشارکت بخش خصوصی مصوب سال 1383 شورای اسلامی شهر تهران است اما این مصوبه با بی مهری روبرو شده بود و سال جاری مدیریت شهری اما برای مشارکت بخش خصوصی اهمیت قائل شده و به شهرداری تهران اجازه داده می گردد نسبت به مجوز ساخت، همراه با تسهیلات و امتیازات تشویقی از قبیل صدور پروانه های تجاری و ... با مشارکت با سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت احداث پارکینگ های طبقاتی عمومی به گونه ای که ماهیت و عملکرد این مستحدثات پارکینگ عمومی باشد، اقدام کند.

خبرنگار: پریسا هاشمی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1865

به "21 پارکینگ جدید در تهران ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "21 پارکینگ جدید در تهران ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید