آموزش فعالان کانون های فرهنگی از مهرماه نظام مند می گردد

به گزارش تفطن، مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در سومین نشست کانون های فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به حضور دکتر فرهانی معاون وزیر بهداشت در بخشی از این نشست گفت: برنامه جامع آموزشی تحت عنوان نظام نامه آموزشی کانون های فرهنگی از مهر ماه به دانشگاه ها ابلاغ می گردد و پس از آن همه فعالیت های آموزشی فعالان کانون های فرهنگی بر اساس آن انجام خواهد شد.

آموزش فعالان کانون های فرهنگی از مهرماه نظام مند می گردد

به گزارش تفطن، امیر لله گانی در سومین نشست تخصصی مجامع کانون های فرهنگی وزارت بهداشت که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تالار دکتر شریعتی این دانشگاه برگزار گردید، به تصویب و ابلاغ نظام نامه آموزشی کانون ها به دانشگاه های علوم پزشکی کشور و اجرای آن از مهر ماه جاری اشاره نمود و گفت: در این نشست کوشش دارم تا در فرصتی به برنامه جامع آموزشی تحت عنوان نظام نامه آموزشی کانون ها بپردازیم.

وی ادامه داد: این نظام نامه تدوین و مصوبات کلی را گرفته گردیده است و در چهار حوزه تخصصی توسط دبیران کانون های فرهنگی در دانشگاه ها کار خود را شروع خواهد نمود.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت ابراز داشت: یکی از سیاست های معاونت فرهنگی و دانشجویی در وزارت بهداشت از شروع کار این دولت پرداختن به تنوع های مختلف فرهنگی در فضای دانشگاهی بوده است.

وی ادامه داد: نگاه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در طول پنج سال گذشته احترام به سلایق مختلف فرهنگی در دانشگاه ها است تا بر این اساس فضا و بستر مساعدتری برای گرایش دانشجویان به فعالیت های فرهنگی ایجاد گردد.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت با بیان این که مسیر فراهم نمودن بستر فعالیت مناسب کانون ها مسیری بسیار سنگلاخی و دشوار بوده است؛ زیرا بعضا در برخی دانشگاه ها برای دریافت مجوز برای فعالیت های خود دچار مشکلاتی می شوید؛ اما در مجموع امروز وضعیت خوبی به نسبت قبل داریم.

لله گانی بیان داشت: امروزه بالغ بر 700 کانون فرهنگی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور فعال هستند؛ که بعضا برخی ممکن است با مشکلاتی روبه رو باشند؛ اما در حال پی گیری برای برطرف این موانع هستیم.

وی تاکید نمود: در طول دو سال گذشته تمرکز بیشتر خود را بر کانون ها و مجامع کانون ها گذاشته ایم و بر این اساس مصوب نموده ایم سالانه دو نشست برای دبیران کانون ها در ماه های مرداد یا شهریورو بهمن یا اسفندماه داشته باشیم.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت بیان داشت: با توجه به تشکیل مجامع تخصصی کانون ها یکی از نشست ها به بحث انتخابات مجامع کانون های تخصصی که اکنون به 14 مجمع رسیده است اختصاص پیدا می نماید و نشست دوم به شورای عمومی مجامع تخصصی مربوط است.

لله گانی در خصوص دیگر برنامه های سومین نشست کانون های فرهنگی وزارت بهداشت، ابراز داشت: در این نشست در روز ابتدایی برگزاری سه مهمان خواهیم داشت که موفق گردیده اند در حوزه های مختلف فرهنگی به کارآفرینی بپردازند. در کشور ما نیز به مانند جهان اتفاقات خوبی در حوزه استارت آپها خصوصا استارت آپ های فرهنگی افتاده است.

وی اضافه کرد: بر این اساس هدف از دعوت اجرا نمایندگان استارت آپ های موفق فرهنگی، استفاده از تجارب عملیاتی این افراد است که با کوشش بسیار توانسته اند امروز یکی از افراد موفق در این حوزه باشند.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت توضیح داد: موضوعاتی که در این استارت آپ ها بیان می گردد مرتبط با موضوعات مطرح گردیده در این جمع است تا در نهایت یک بام عملیاتی در ذهن شما فعالان فرهنگی باز گردد و از طریق استارت آپ ها بتوانید علاوه بر درآمدزایی پیام خود را با افراد بیشتری برسانید.

لله گانی برگزاری کمسیون های تخصصی را یکی از دیگر برنامه های سومین نشست کانون های فرهنگی مطرح نمود و گفت: بحثی تحت عنوان تجارب آدم ها وجود دارد که کمتر به آن توجه داریم. بر این اساس تصمیم گرفته ایم در این نشست از مدل های جهانی استفاده و از تجارب و ایده های عملیاتی دیگران جهت استفاده دیگر دانشجویان بهره ببریم. در هر کلاسی که کمیسیونی در حال برگزاری است یک تسهیل گر وجود دارد که کارش تدریس نیست بلکه کوشش دارد بحث را جهت دهی کند و به موضوعاتی بپردازد که موضوعات روز شما است؛ تا در نهایت خروجی هر کمیسیون به جذب بهتر کانون ها کمک کند.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، گفت: در نهایت در نشستی که در این سالن با حضور همه شما دانشجویان فعال فرهنگی در کانون های فرهنگی برگزار خواهد شد، دبیر هر کمیسیون نتایج به دست آمده را برای دیگر دانشجویان در چند دقیقه بیان می نماید تا علاوه بر همفکری، دیگر دانشجویان نیز از نتایج به دست آمده استفاده نمایند.

لله گانی اضافه کرد: در روز دوم این اجلاس نشست تخصصی مجامع را با دبیر مجمع تخصصی و شورای مرکزی خواهیم داشت و در ادامه در ساعت 14:30 به نشست حل مسئله نوآورانه که سال گذشته در ساری به صورت کارگاه عملیاتی برگزار گردید خواهیم پرداخت و برگزیدگان این کارگاه مورد تقدیر قرار می گیرند.

به گزارش مفدا،این مقام مسؤول در انتها به حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در سومین نشست کانون های فرهنگی اشاره نمود و گفت: دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت علاقه ای ویژه به کانون های فرهنگی دارد و بر اساس همین توجه در روز دوم این نشست در جمع دانشجویان حضور خواهد داشت و در انتهایی نشست دبیران 12 مجمع تخصصی گزارشی را از مجامع خود در حضور معاون وزیر بهداشت ارائه نموده و در نهایت نشست پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور معاون وزیر بهداشت برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 167

به "آموزش فعالان کانون های فرهنگی از مهرماه نظام مند می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش فعالان کانون های فرهنگی از مهرماه نظام مند می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید