ابراز نگرانی آمریکا نسبت به تنش های داخلی تایلند

به گزارش تفطن، خبرنگاران: دولت آمریکا نگرانی خود را نسبت به افزایش تنش های سیاسی در تایلند گفت و از دولت و معترضان خواست تا اختلافات خود را به وسیله گفتگوی مسالمت آمیز حل و فصل نمایند.

ابراز نگرانی آمریکا نسبت به تنش های داخلی تایلند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز؛ ابراز نگرانی آمریکا از تحولات داخلی تایلند در شرایطی است که هزاران نفر از معترضان ساختمان های دولتی این کشور را اشغال نموده و خواهان استعفای فوری نخست وزیر شده اند.بر اساس این گزارش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای تاکید نمود، ما از همه طرف ها در تایلند می خواهیم تا از اعمال خشونت خودداری نموده و با حفظ خویشتنداری به قانون احترام بگذارند.

وی توضیح داد، خشونت و اشغال ساختمان های دولتی و خصوصی وسیله و ابزار قابل قبولی برای حل و فصل اختلافات سیاسی نیست.نخست وزیر تایلند نیز هشدار داد که اشغال ساختمان های دولتی به شدت ثبات کشور را تهدید می نماید.

تظاهرات ضد دولتی در تایلند از ماه گذشته زمانی شروع شد که دولت این کشور از طرح عفو عمومی حمایت کرد. این طرح زمینه بازگشت برادر نخست وزیر تایلند را به این کشور فراهم خواهد نمود. برادر نخست وزیر تایلند که در سال 2008 میلادی به علت مشارکت در پرونده فاسد اقتصادی مجرم شناخته شده دوران محکومیت خود را سپری ننموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 574

به "ابراز نگرانی آمریکا نسبت به تنش های داخلی تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی آمریکا نسبت به تنش های داخلی تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید