اسکوتر الکتریکی با کمترین زمان شارژ تولید شد

به گزارش تفطن، یک شرکت دانش بنیان داخلی توانست با کمک صندوق نوآوری و شکوفایی اسکوتر الکتریکی تولید کند که برخلاف برخی نمونه های خارجی، در آن از باتری لیتیومی استفاده شده که با کمترین زمان شارژ، بیشترین بهره وری را دارد.

اسکوتر الکتریکی با کمترین زمان شارژ تولید شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی تفطن به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، بهزاد نیک فر، مدیرعامل شرکت دانش بنیان درباره محصول تولیدی این شرکت با عنوان اسکوتر الکتریکی گفت: این اسکوتر در زمینه حمل و نقل شهری کاربرد دارد و بیشترین استفاده کنندگان آن نیز جوانان هستند. این محصول دارای وزنی مناسب با ابعادی کوچک است که کار با آن را برای مصرف کننده آسان می کند.

وی در ادامه با اشاره به مزیت های اسکوتر الکتریکی این شرکت با نمونه های مشابه خارجی آن گفت: طراحی اسکوتر ما با مشابه خارجی آن فرق دارد و تقریباً منحصر به فرد است. به لحاظ قیمت هم پایین تر از نمونه های خارجی آن است. اگرچه قیمت محصول ما با مشابه چینی تقریباً یکسان است اما ما در اسکوتر الکتریکی از باتری های لیتیومی استفاده می کنیم و چینی ها از باتری های اسیدی، مثل باتری های خودرو که عمر آن نیز معمولاً پایین است. استفاده از باتری لیتیومی از نوع LFP علاوه بر زمان شارژ پایین، شارژ سریع با استفاده از ایستگاه شارژ را ممکن ساخته است، لذا استفاده از آن را برای مصرف کننده راحت می کند.

نیک فر ادامه داد: اسکوتر الکتریکی شرکت ما به علت وزن کم و گشتاور بالای موتور الکتریکی، شتاب بالایی دارد و قابلیت عبور از معابر ناهموار را داراست که از جمله دیگر مزیت های محصول ما با نمونه های مشابه آن است.

مدیرعامل این شرکت با اشاره به اینکه تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی را برای نمونه سازی این محصول دریافت کرده است، گفت: با کمک این تسهیلات توانستیم تعداد 10 اسکوتر الکتریکی تولید کنیم و این تسهیلات خیلی به ما کمک کرد.

وی درباره صادرات این محصول گفت: برای اینکه بتوانیم این اسکوتر الکتریکی را به خصوص به کشورهای اروپایی صادر کنیم باید استاندارد اروپا را کسب کنیم. این کار هم هزینه بر است چرا که ابتدا باید خط تولید این محصول را راه اندازی کنیم.

نیک فر درباره تولید انبوه اسکوتر الکتریکی نیز گفت: در این زمینه نیازمند سرمایه گذار هستیم که بتوانیم با کمک آن خط تولید این محصول را راه اندازی کنیم. پس از اینکه توانستیم این اسکوترها را به مرحله تولید انبوه برسانیم می توانیم به کسب استانداردهای اروپا بیاندیشیم و نیم نگاهی به بازار جهانی بیاندازیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 357

به "اسکوتر الکتریکی با کمترین زمان شارژ تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوتر الکتریکی با کمترین زمان شارژ تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید