افزایش مدت اقامت ترامپ در فیلیپین

به گزارش تفطن، رودریگو دوترته از افزایش زمان اقامت رییس جمهور آمریکا در فیلیپین برای حضور در اجلاس سران شرق آسیا (EAS) استقبال کرد.

افزایش مدت اقامت ترامپ در فیلیپین

برای دیدن زباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور فیلیپین همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مارتین آندانار، وزیر دفتر عملیات روابط ریاست جمهوری در یک شبکه رادیویی دولتی گفت: کاخ مالکانانگ از اطلاعیه کاخ سفید مبنی بر افزایش مدت اقامت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در فیلیپین برای حضور در اجلاس سران شرق آسیا استقبال می نماید.

پیش بینی می شد ترامپ تنها تا 13 نوامبر در فیلیپین بماند و در اجلاس EAS که نشستی کلیدی با حضور 10 کشور عضو آسه آن و شرکای گفت وگو همچون آمریکا، استرالیا، نیوزیلند، چین، هند، ژاپن، روسیه و کره جنوبی است، حاضر نشود. اما وی اظهار کرد که در لحظه آخر تصمیم گرفت تا مدت سفر آسیایی خود را افزایش دهد.

این اولین دیدار ترامپ از فیلیپین به عنوان رییس جمهور است.

به گفته آندانار، رودرگو دوترته، رییس جمهور فیلیپین به دنبال آن است که تراپ را در مذاکرات سازنده اجلاس یادبود آسه آن-آمریکا و EAS سهیم کند.

آناندرا به عنوان میزبان و رییس سی ویکمین اجلاس سران آسه آن و نشست های مرتبط اظهار کرد: فیلیپین برای خوش آمدگویی به همه رهبران خارجی و نمایندگان آن ها آماده است تا آنان مهمان نوازی فیلیپینی را به بهترین شکل تجربه نمایند.

ترامپ سفر آسیایی خود را روز گذشته (شنبه) شروع کرد و در ژاپن اولین توقف خود را داشت. او همچنین برنامه ریزی نموده است که از کره جنوبی، چین، ویتنام و سپس فیلیپین، درمیانه تنش های فزاینده برسر برنامه های موشکی و هسته ای کره شمالی دیدار کند.

رییس جمهور آمریکا، جامعه جهانی را فراخوانده است تا برای اعمال بیشترین حد فشار بر کره شمالی با یکدیگر متحد شوند.

آناندرا همچنین گزارش کرد، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا حضور خود در اجلاس سران آسه آن در مانیل را تایید نموده است. این رهبر کانادایی میخواهد زمینه های تقویت همکاری کشورش و 10 کشور عضو آسه آن را بشناسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 821

به "افزایش مدت اقامت ترامپ در فیلیپین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مدت اقامت ترامپ در فیلیپین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید