اپیک گیمز استور تا 2024 به سودآوری نخواهد رسید

به گزارش تفطن، چندی پیش بود که خبر سودآور نبودن اپیک گیمز استور منتشر شده بود اما کمی بعد از آن خبر دوباره بحث سودآوری فروشگاه دیجیتال اپیک در دادگاه جنجالی اپیک و اپل زیر سؤال قرار گرفته است.

اپیک گیمز استور تا 2024 به سودآوری نخواهد رسید

طبق گزارش واشنگتن پست، تیم سویینی در بخشی از صحبت های خود در دادگاه چند روز پیش اعلام کرده بود که اپیک گیم استور همچنان صدها میلیون دلار با سودآوری فاصله دارد. او دلیل این امر را هزینه های اولیه دانسته و انتظار دارد فروشگاه ظرف سه یا چهار سال آینده سود کسب کند.

از اسنادی مربوط به این دادگاه که از طریق سایت PC Gamer پیدا شده اند، می توان اطلاعات بیشتری درباره این موضوع دریافت کرد. یکی از این اسناد که مربوط به اکتبر 2019 است درباره سود و زیاد 5 سال آینده پیش بینی کرده است.

این سند درآمد آینده فروشگاه دیجیتالی اپیک را بر اساس دو سناریو مدل سازی کرده است. اولین حالت، دستیابی تحمیلی و تهاجمی است که در آن اپیک به سرمایه گذاری شدید روی انحصاری کردن بازی ها در اپیک گیم استور روی آورده تا بتواند کاربران تازهی را به فروشگاه دیجیتال خود اضافه کند. این شرکت فقط بر روی برآورده کردن حداقل تضمین های وعده داده شده به عناوین انحصاری تا سال 2021 تمرکز می کند.

بر اساس این پیش بینی ها، مدل اول در سال 2019 ضرر 181 میلیون دلاری و در سال 2020 ضرر 273 میلیون دلاری را به همراه خواهد داشت اما پس از آن هر سال این مقدار ضرر کاهش خواهد یافت تا در سال 2024 به سود 45 میلیون دلاری دست پیدا کند.

در حالت دوم، اپیک انتظار دارد که در سال 2020 مشابه حالت اول ضرر 273 میلیون دلاری را تجربه کند ولی پس از آن بهبود بیشتری داشته باشد. به این شکل که در سال 2023 به سود 18 میلیون دلاری برسد و در پی آن در سال 2024 به سود 65 میلیون دلاری دست پیدا کند.

باید ذکر کرد که این پیش بینی ها به اکتبر سال 2019 باز می گردد اما با توجه گفته های تیم سویینی در دادگاه به نظر می رسد که آن ها همچنان به این پیش بینی ها باور دارند و برنامه خود را طبق آن به جلو می برند.

این اسناد همچنین درباره جزئیات مالی قراردادهای انحصاری و همچنین بازی هایی که گاهی در اپیک گیمز استور رایگان می شوند، اطلاعات جالبی داده است.

در یکی از صفحه های این اسناد، مشخص شده است که اپیک برای انحصاری کردن نسخه کامپیوترهای شخصی بردرلندز 3 برای 6 ماه چیزی حدود 146 میلیون دلار پرداخته کرده است. البته، این قرارداد شامل Borderlands Handsome Collection با 11 میلیون دلار و Civilization 6 با 20 میلیون دلار بوده است.

بازی بردرلندز 3 در سپتامبر سال 2019 منتشر شد. گزارش ها در آن زمان نشان دادند که این اثر توانسته در کمتر از 2 ماه پس از عرضه 80 میلیون دلار از هزینه خود را جبران کند و همچنین 1.56 میلیون کاربر به اپیک گیمز استور بیاورد که در این میان 53 درصد از آن ها کاربران تازه بوده اند. با توجه به 12 درصد از حق فروشی که اپیک از فروش بازی کسب می کند، آن ها هم توانستند 9.2 میلیون دلار از فروش این بازی کسب کنند. البته، این رقم در بسیاری از فروشگاه های دیجیتال دیگر به 30 درصد از فروش بازی می رسد که اتفاقا یکی از جنبه های مهم بحث این دادگاه است.

در خاتمه، این گزارش جزئیاتی هم از بازی های رایگان هفتگی اپیک گیمز استور منتشر کرده اند. در جدولی مقدار پولی که اپیک به توسعه دهندگان برای آوردن این بازی ها به این طرح داده، نشان داده شده است. آن ها 1.4 میلیون دلار به استودیو Unknown Worlds برای بازی Subnautica داده اند و حدود 1.5 میلیون دلار برای سه گانه بتمن به راک استدی پرداخت کرده اند. همچنین 300 هزار دلار هم برای سه گانه لگو بتمن داده شده است.

در مجموع، تا اکتبر 2019 که کمتر از یک سال از تأسیس اپیک گیمز استور سپری شده بود، آن ها در مجموع 11.7 میلیون دلار برای بازی های رایگان هفتگی پرداخت کرده بودند.

با این حال، به نظر می رسد که این عمل باعث جذب مخاطبان زیادی به سوی اپیک گیمز استور شده است. با رایگان شدن بازی Subnautica، بیش از 1.5 میلیون نفر در دسامبر 2018 در این فروشگاه دیجیتال ثبت نام کردند و با سه گانه آرکام و سه گانه لگو بتمن در مجموع حدود 800 هزار نفر را در سپتامبر 2019 به این کاربران این فروشگاه اضافه کرد. البته، رایگان شدن بتمن باعث شد که کاربران روزانه این فروشگاه به رکورد بیش از 5 میلیون کاربر برسد.

اگر اخبار این مدت را دنبال کرده باشید، می دانید که چندی پیش مشخص شد اپیک گیمز استور ضرری سنگین را متحمل شده است. با این حال، تیم سویینی کاملا از این قضیه آگاه بوده و آن را یک سرمایه گذاری فوق العاده برای رشد اپیک گیمز استور در آینده خطاب کرده است.

منبع: Gameindustry.biz

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2035

به "اپیک گیمز استور تا 2024 به سودآوری نخواهد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپیک گیمز استور تا 2024 به سودآوری نخواهد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید