تصرف کنسولگری چین در شهر هوستون آمریکا

به گزارش تفطن، ایسنا نوشت: بر اساس گزارش نشریه هوستون کرونیکل آمریکا، مقام های این کشور دقایقی بعد از فرارسیدن ضرب الاجل داده شده به کنسولگری چین در شهر هوستون برای تعطیلی و تخلیه آن، ساختمان این کنسولگری را تصرف کردند.

تصرف کنسولگری چین در شهر هوستون آمریکا

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، طبق گزارش این نشریه، گروهی از مقامها شامل یک مسئول وزارت امور خارجه آمریکا بعد از آنکه نتوانستند از سه ورودی دیگر وارد ساختمان این کنسولگری شوند قفل یک درب پشتی کوچک این ساختمان را شکسته و وارد آنجا شدند. این نشریه نوشت که چند عامل امنیتی با لباسهایی که رویشان عبارت وزارت امور خارجه درج شده بود نیز در آنجا بودند. پیش از آن نیز عوامل پلیس در حین استقرار موانعی در اطراف کنسولگری، مشاهده شدند.

روز چهارشنبه وزارت امور خارجه آمریکا به اسپوتنیک تایید کرد، از چین خواسته کنسولگری خود در هوستون را در عرض دو روز از بابت اتهام دست داشتن این محل در جاسوسی های غیرقانونی گسترده و عملیاتهای اعمال نفوذ در آمریکا تعطیل کند. چین این اتهامات را رد نموده و از آمریکا به خاطر موارد متعدد نقض قوانین بین المللی انتقاد کرد. چین در عین حال آمریکا را متهم به تحریک به نفرت علیه اتباع چینی که منجر به تهدیدهای متعدد علیه سفارتخانه آن در واشنگتن شده، کرد. به تلافی تصمیم آمریکا، چین هم از کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو خواست که این مکان را تعطیل کند.

گزارش های حاکی از این است که اعضای کنسولگری آمریکا در چنگدو در حال بسته بندی وسایل خود و آمادگی برای ترک این کنسولگری هستند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1435

به "تصرف کنسولگری چین در شهر هوستون آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصرف کنسولگری چین در شهر هوستون آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید