تعبیر خواب های عجیب دوران قرنطینه چیست؟

به گزارش تفطن، اگر در این روز ها و شب ها که همه گیری ویروس کرونا دنیا را گرفته است، خواب های عجیب و غریب می بینید و کنجکاوید بدانید تعبیرشان چیست، باید بدانید که تنها نیستید. در این روزگار بحرانی که مردم بیشتر کشور های دنیا در قرنطینه خانگی به سر می برند، حتی در خواب شبانه نیز تجربه های مشترکی در ناخودآگاه جمعی انسان ها در حال شکل گیری است.

تعبیر خواب های عجیب دوران قرنطینه چیست؟

پژوهشگران بر این باورند که خواب ها راهی مهم برای پردازش و هضم احساساتی اند که تجربه می کنیم. بسیاری از کاربران رسانه های اجتماعی، از جمله توییتر، می گویند که بر خلاف همواره، خواب هایشان واضح تر شده است و وقتی بیدار می شوند، به طرزی عجیب و استثنایی جزییات خواب ها را به خاطر می آورند.

بیشتر کاربرانی که خواب هایشان را با pandemicdreams# (خواب های همه گیر دنیای) در توییتر به اشتراک گذاشته اند یا از غرابت این خواب ها شگفت زده اند یا از محتوایشان، که بر مفاهیمی همچون مرگ، ترس و پیدایش دنیا های غریب و جدید متمرکزند، به وحشت افتاده اند.

این در حالی است که به گفته کارشناسان، این واکنش های مرموز در پاسخ به شرایط کنونی شکل گرفته و طبیعی است، کارکرد مغز انسان این گونه است. پردازش و درک اطلاعات تنش زا و خبر های اضطراب آوری که در طول روز دریافت می کنیم می تواند در خواب ها و کابوس های شبانه مان نمود پیدا کند. حتی ممکن است خواب گذشته ها را ببینیم، به خصوص خواب دورانی را که کمتر دغدغه داشتیم و آرام تر بودیم.

دکتر میر کرایگر، متخصص درمان اختلال های خواب و همچنین متخصص ریه و استاد پرستاری در دانشکده پزشکی دانشگاه ییل گفت: این [همه گیری دنیای]تجربه ای بی سابقه است. احتمالا مغز افراد در جست و جوی زمانی است که اوضاع فرق داشت. مثل مواقعی است که افراد کوشش می نمایند بخوابند، اما نمی توانند ذهنشان را ساکت نمایند. در عوض، سعی می نمایند به دورانی فکر نمایند که روزگار بهتری بود.

مساله عجیب فقط محتوای برخی خواب هایمان در دوران همه گیری دنیای نیست، بلکه به خاطر آوردن واضح و شفاف این خواب هاست. تا پیش از این، معمولا وقتی بیدار می شدیم تا روز را شروع کنیم، خواب شب گذشته را به سرعت فراموش می کردیم.

کرایگر با اشاره به شکل گیری عادت های نا معمول در دوران قرنطینه گفت، تماشای بی وقفه سریال های تلویزیونی محبوب و پرطرفدار که قصه های هیجان انگیزی دارند ممکن است برای سرگرمی در دورانی که ناچاریم در خانه بمانیم، ایده خوبی باشد یا این میل بی اندازه برای به روز ماندن و دنبال کردن مداوم خبر ها از لحظه ای که بیدار می شویم تا وقتی به خواب می رویم. با وجود این، انجام این قبیل کار ها در ساعت های پیش از خواب می تواند موجب بی قراری و بدخوابی در طول شب گردد.

در این دوران پر اضطراب، در پیش دریافت و تمرین عادت های سالم کمابیش سخت است. همه گیری دنیای کووید ـ 19 برای بسیاری از افراد مسائل اقتصادی و انزوای اجتماعی و برای برخی، سوگ از دست دادن عزیزان را به دنبال داشته است.

این اضطراب ها و تنش ها از یک سو، واقعی و مربوط به اکنون اند و از سوی دیگر، بر ترس ها و پرسش های وجودی انسان افزوده اند. نبودِ قطعیت و پیش بینی ناپذیری بر دنیا مسلط شده است. مواجهه با چنین چالش هایی در تاریخ بشر عادی محسوب می گردد. اما بحران فعلی یک فرق اساسی دارد و آن، اضافه شدن اضطراب فاصله گذاری اجتماعی است.

بنابراین، شاید بهتر باشد بیش از اندازه درگیر تحلیل و تعبیر خواب های شفاف و واضح دوران قرنطینه نشویم و بدانیم که تجربه ای گذرا برای اغلب ماست. در عوض، روی به کارگیری شیوه هایی تمرکز کنیم که کیفیت و سلامت خواب را تضمین می نمایند، به این معنا که سعی کنید تا حد امکان قبل از خواب، از دنبال کردن خبر های جدید درباره کووید ـ 19 پرهیز و آن را به روز بعد موکول کنید.

منبع: برترین ها
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1368

به "تعبیر خواب های عجیب دوران قرنطینه چیست؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "تعبیر خواب های عجیب دوران قرنطینه چیست؟" امتیاز داده اند | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب های عجیب دوران قرنطینه چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید