تقویت روابط بانکی ایران و ویتنام

به گزارش تفطن، ولی اله سیف عصر امروز در دیدار خانم نگوین تای هانگ، مذاکرات هیات های طرفین را در چارچوب کمیته مشترک بانکی دو کشور مطرح کرد و گفت: در سفر به ویتنام به همراه رئیس جمهور شاهد علاقه مندی قابل توجه روسای دو کشور برای گسترش روابط دوجانبه بودیم و با تاکید دکتر روحانی، ملزم به ایجاد بسترهای مناسب روابط بانکی به منظور تسهیل و گسترش ارتباطات طرفین هستیم.

تقویت روابط بانکی ایران و ویتنام

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

بر این اساس ضروری است تمام کوشش ها برای ایجاد ارتباطات کامل بین بانک های تجاری دو کشور در دستور کار قرار گیرد. ضمن آنکه پیش احتیاج روابط مناسب اقتصادی، داشتن روابط بانکی قوی و مستحکم است.

به گزارش تجارت نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در مراودات بانکی بین بانک های مرکزی ایران و ویتنام روش های تسویه حساب بر اساس ارزهای محلی نیز گزینه مناسبی برای ایجاد روابط است، اعلام کرد: پیشنهاد می گردد بحث های مقدماتی بین طرفین در این زمینه با ارائه پیش نویس ها صورت گیرد و در این جهت شاهد تعمیق هرچه بیشتر روابط بانکی باشیم.

وی اضافه کرد: در دیدار نمایندگان بانک های تجاری ایران با هیات ویتنامی زمینه مناسبی برای شناخت بیشتر فراهم شده و این امر می تواند مبنا و پایه ای برای ایجاد روابط کارگزاری بین بانک های دو کشور باشد.

رئیس شورای پول و اعتبار با برشمردن اقدامات بانک مرکزی در زمینه های مبارزه با پول شویی و تامین اقتصادی تروریسم و همچنین قوانین تطبیق گفت: این اقدامات و دستاوردها در چند سال اخیر توسط بانک مرکزی صورت گرفته است و تمام کوشش بانک مرکزی ایران، انطباق با استانداردهای بین المللی بانکی است تا در این جهت بانک های خارجی با اطمینان خاطر به ایجاد و گسترش روابط با بانک های ایرانی اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: بانک های ویتنامی در صورت داشتن هرگونه ابهام و سوال با طرح این موارد، در کم ترین زمان ممکن اطلاعات مناسب و شفاف را از جانب بانک مرکزی ایران دریافت خواهند کرد.

رئیس کل بانک مرکزی در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به حجم قابل توجه گردشگران طرفین برای بازدید از ایران و ویتنام تاکید نمود: صنعت گردشگری از جمله زمینه های قابل استفاده برای گسترش روابط دو کشور است و ضروری است بانک های ایران و ویتنام برای گسترش و تقویت این صنعت به وسیله ارائه خدمات کارتی بین دو کشور با استفاده از اتصال سوئیچ های ملی نظام های پرداخت اقدام نمایند.

در این دیدار خانم نگوین تای هانگ قائم مقام بانک مرکزی ویتنام ضمن ابراز خرسندی از مذاکرات طرفین گفت: از علاقه مندی روسای دو کشور ایران و ویتنام کاملا مطلع هستیم و این امر بستر مناسبی برای آنالیز ظرفیت همکاری های تجاری، بانکی و سرمایه گذاری را فراهم خواهد نمود.

این مقام بانکی ویتنامی خواهان برگزاری مستمر و دوره ای جلسات کمیته مشترک بانکی ایران و ویتنام به منظور آنالیز راه های گسترش بانکی شد و گفت: هیات های کارشناسی طرفین علاقه مند به استمرار جلسات مشترک برای انتقال تجربیات و برطرف ابهامات در زمینه های بانکی و تجاری هستند.

لازم به ذکر است، هیات بانکی ویتنام به سرپرستی قائم مقام بانک مرکزی آن کشور دیروز در جلسات جداگانه ای با کارشناسان بانک مرکزی در حوزه های ارزی، بین الملل و نظام های پرداخت راه کارهای گسترش همکاری های طرفین را آنالیز کردند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 751

به "تقویت روابط بانکی ایران و ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت روابط بانکی ایران و ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید