حزب متحد حزب الله: عده ای در خیابان دنبال حمله به یک جناح سیاسی خاص هستند

به گزارش تفطن، یکی از رهبران جریان ملی آزاد لبنان که از اعضای ائتلاف هشت مارس و متحد حزب الله است، تاکید کرد که عده ای در آشوب های خیابانی بیروت فقط درصدد حمله به یک جناح سیاسی خاص بودند.

حزب متحد حزب الله: عده ای در خیابان دنبال حمله به یک جناح سیاسی خاص هستند

به گزارش گروه بین الملل تفطن، یکی از رهبران جریان ملی آزاد لبنان که از گروه های اصلی ائتلاف هشت مارس در این کشور است وجود برنامه ای برای حمله به یک جناح سیاسی خاص در آشوب های به اصطلاح اعتراضات امروز بیروت را تایید کرد.

بر اساس گزارش شبکه الجزیره، ولید الاشقر یکی از رهبران جریان ملی آزاد لبنان گفت: برخی از کسانی که در خیابان هستند، فقط یک گروه را که همان گروه ما باشد، هدف گرفته اند.

الاشقر اضافه نمود: حزب ما را مستقیم هدف گرفته اند در حالی که ما تنها کسانی بودیم که وارد سهم خواهی نشدیم.

اشاره این مقام جریان ملی آزاد لبنان(حزب مسیحی به رهبری جبران باسیل و متحد حزب الله) به قضیه تقسیم کرسی های وزارتی دولت جدید لبنان به ریاست حسان دیاب است.

آشوب های امروز بیروت که از نظر کارشناسان بخشی از سناریوی برنامه ریزی شده از خارج برای به هم ریختن مجدد اوضاع لبنان است، با موج محکومیت محافل سیاسی و مدنی در لبنان همراه شده است.

معترضان نزدیک به جریان 14 مارس (غربگرا) امروز با حمله به ادارات دولتی و بانک ها، شهر بیروت را به آشوب کشاندند که طی این اغتشاشات، یک نیروی پلیس کشته و 180 نفر نیز مجروح شدند.

انفجار مهیب انبار حاوی مواد نیترات آمونیوم در سه شنبه هفته گذشته در بندر بیروت پایتخت لبنان که هنوز ابعاد آن روشن نشده است، موجب به بار آمدن خسارات سنگین مالی به زیرساخت های این شهر و کشته شدن 160 نفر و زخمی شدن پنج هزار نفر دیگر شد.

در همین حال برخی عناصر سیاسی وابسته به جریان 14 مارس در مصاحبه های خود با رسانه های جریان سعودی در تلاش برای موج آفرینی علیه مقاومت لبنان برای متهم کردن آن در این انفجار برآمده اند.

سامی الجمیل رئیس حزب الکتائب (فالانژ) که همه نمایندگان آن از مجلس استعفاء داده اند در مصاحبه با شبکه سعودی العربیه، حزب الله لبنان را عامل نابه سامانی های این کشور دانست.

به همین دلیل هادی القبیسی تحلیلگر لبنانی به وبگاه المعلومه گفت که جریان وابسته به سعد الحریری با انتشار اخبار دروغ به دنبال آشوب و فتنه انگیری است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1452

به "حزب متحد حزب الله: عده ای در خیابان دنبال حمله به یک جناح سیاسی خاص هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب متحد حزب الله: عده ای در خیابان دنبال حمله به یک جناح سیاسی خاص هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید