حمایت قاطع وزیر دفاع آمریکا از استقرار نظامیان در مرز مکزیک

به گزارش تفطن، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه در بازدید از مرزهای جنوبی آمریکا، از استقرار هزاران نیروی نظامی در مرز مشترک با مکزیک حمایت کرد و ادعا کرد که این مأموریت کاملاً قانونی و موجه بوده و میزان آمادگی نظامیان آمریکا را بهبود می بخشد.

حمایت قاطع وزیر دفاع آمریکا از استقرار نظامیان در مرز مکزیک

تصمیم سیاسی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای اعزام نیروهای نظامی این کشور به مرز مکزیک پیش از برگزاری انتخابات میان دوره ای کنگره در هفته گذشته اعلام شد؛ زیرا ترامپ کوشش می نماید تا امنیت مرزهای جنوبی آمریکا را به منظور سرکوب روند مهاجرت غیرقانونی تحکیم بخشد.

حامیان ترامپ از جمله جمهوریخواهان در کنگره از اعزام نیروهای نظامی به مرز مشترک مکزیک استقبال نموده اند.

جیمز ماتیس در مصاحبه با گروهی کوچک از خبرنگارانی که با وی عازم این سفر شده بودند، ضمن رد نقدها وارده بر این تصمیم کاخ سفید گفت که این مأموریت درست همان اقدامی است که باید انجام می شد. وزیر دفاع آمریکا با اشاره به ارزیابی اجرا شده توسط وزارت امنیت میهنی آمریکا گفت: بسیار روشن است که در شرایط کنونی حمایت از پلیس مرزی یا گشت زنی مرزی اقدامی لازم است.

لازم به ذکر است که بیش از دو هفته پیش، جیمز ماتیس در جریان دیدار از جمهوری چک بیان کرد که آمریکا در حال تهیه طرحی برای اعزام نیروی نظامی به مرز مکزیک با هدف مقابله با ورود غیرقانونی سیلی از پناهجویان آمریکای لاتین است. تا پیش از این طرح، نزدیک به 2 هزار نیروی گاردملی آمریکا در مرز با مکزیک مستقر بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 255

به "حمایت قاطع وزیر دفاع آمریکا از استقرار نظامیان در مرز مکزیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت قاطع وزیر دفاع آمریکا از استقرار نظامیان در مرز مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید