خبرنگاران استاندار همدان: معرفی مشاغل آسیب دیده از کرونا به بانک شتاب گیرد

به گزارش تفطن، همدان- خبرنگاران- استاندار همدان گفت: معرفی مشاغل آسیب دیده از کرونا به بانک ها برای دریافت تسهیلات کرونایی شتاب گیرد و فرایند پرداخت تسهیلات روان تر شود.

خبرنگاران استاندار همدان: معرفی مشاغل آسیب دیده از کرونا به بانک شتاب گیرد

سید سعید شاهرخی روز چهارشنبه در نشست اعضای کمیسیون هماهنگی بانک های همدان گفت: شیوع ویروس کرونا آسیب جدی به اشتغال در حوزه های مختلف گردشگری، خدمات و سایر حوزه ها وارد کرد که برای حمایت از این واحدها و مشاغل پرداخت تسهیلات کرونایی در اولویت قرار گرفت.

وی اظهار داشت: همدان تا به امروز 45 درصد سهمیه پیش بینی شده برای پرداخت تسهیلات کرونایی را به بانک ها معرفی کرده است در حالیکه میانگین کشوری این رقم 65 درصد است همچنین از نظر ریالی 16 درصد تسهیلات کرونایی پرداختی داشتیم که نرم کشوری آن 20 درصد است.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه باید این آمار را به بالاتر از نرم کشوری رساند اضافه نمود: وظیفه دستگاه های اجرایی و بانک ها در این باره سنگین بوده و باید در فرصت باقی مانده نسبت به شناسایی و معرفی واحدها و تشویق و ترغیب اشخاص آسیب دیده از کرونا نسبت به نامنویسی اقدام و بانک ها هم فرایند کار را تسهیل کنند.

شاهرخی ادامه داد: چنانجه برای تسهیل در فرایند پرداخت تسهیلات کرونایی نیاز به مصوبه و پیگیری است موانع و پیشنهادها مطرح شده تا در ستاد تسهیل یا از طریق ستاد ملی کرونا پیگیری و رفع شود.

وی از متصدیان واحدهای آسیب دیده از ویروس کرونا نیز خواست در فرصت اندک باقی مانده تا خاتمه شهریور نسبت به نامنویسی برای دریافت تسهیلات اقدام کنند.

استاندار همدان خواستار حرکت جدی از سوی دستگاههای اجرایی جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی و گردشگری شد و از بانک ها نیز خواست پرونده هایی موجود در بانک را سریع مشخص تکلیف کنند.

شاهرخی اظهار داشت: دستگاه های نظارتی و قضایی نیز در راستای حمایت از بخش تولید حامی دستگاه های اجرایی و واحدها برای روان کردن کارها هستند بنابراین امروز زمان فداکاری مدیران است.

وی گفت: عملکرد همدان در زمینه بند الف ماده 18 خوب بوده است با این وجود فرصتی برای استفاده استانها برای این تسهیلات پیش بینی شده است که باید از این فرصت نیز نهایت بهره را برد.

استاندار همدان اضافه نمود: تا به امروز از هزار و 800 میلیارد تومان 300 میلیارد تومان عقد قرارداد و در حال پرداخت است و از دستگاه ها انتظار می رود سهم خود از رقم یک هزار و 800 میلیاردی را معین کنند.

شاهرخی اظهار داشت: به منظور حمایت از تولید سه محور زمینه سازی برای سرمایه گذاری جدید، افزایش ظرفیت واحدهای در حال فعالیت و احیای واحدهای راکد در دستور کار قرار گرفته است که در این راستا نباید تنها به تملک واحد و از بین رفتن سرمایه و فرصت شغلی توجه کرد بلکه باید فعالیت مجدد واحد تملیکی برای بانک بسیار مهم و با اهمیت باشد.

وی گفت: اولویت کشور توجه به معیشت و رونق تولید و اشتغال است که این مهم با حمایت از تولید محقق می شود که در این میان سیاستگذاری دولت و نقش بانک ها مهم، حیاتی و اثر بخش است.

استاندار همدان با بیان اینکه بخش مهمی از حمایت اقتصادی و تامین منابع توسط بانک ها صورت می گیرد گفت: ایران اسلامی هم اینک در جنگ تمام عیار با دشمنان نظام به ویژه آمریکا است و آمریکا با تحریم و فشار سنگین دنبال فروپاشی نظام اقتصادی کشورمان است.

شاهرخی ادامه داد: با حمایت و میدان داری بانک ها و پشتیبانی از خط مقدم یعنی کارگران و تولیدکنندگان می توان از دستیابی استکبار به اهداف شوم خود جلوگیری کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1518

به "خبرنگاران استاندار همدان: معرفی مشاغل آسیب دیده از کرونا به بانک شتاب گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار همدان: معرفی مشاغل آسیب دیده از کرونا به بانک شتاب گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید