خبرهای بد جدید برای ترامپ و جمهوریخواهان

به گزارش تفطن، خبرنگاران: نظرسنجی های انتخاباتی نشان می دهند دموکرات ها حداقل می توانند پنج کرسی جمهوریخواهان را در سنای آمریکا تصاحب کنند و به این ترتیب اکثریت را در این مجلس به دست گیرند.

خبرهای بد جدید برای ترامپ و جمهوریخواهان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری، کنگره آمریکا هم در 13 آبان شاهد خاتمه رای گیری برای تعیین تکلیف تمام 435 عضو مجلس کنندگان و همچنین 35 کرسی مجلس سنا خواهد بود.

در این رقابت ها 12 کرسی دموکرات و 23 کرسی جمهوریخواه در معرض رای قرار گرفته اند و همین مساله باعث شده است وضیت اکثریت جمهوریخواهان در سنا متزلزل شود.

مطابق آخرین نظرسنجی های اجرا شده که در تارنمای 538 در دسترس قرار گرفته اند در ایالت آلاباما شرایط نامزد جمهوریخواه در نظر سنجی ها بهتر دیده می شود به گونه ای که کفه ترازو به نسبت 55 درصد در برابر 41 درصد به نفع او سنگین تر است.

در آرکانزاس شرایط همچنان به نفع جمهوریخواهان با فزونی 63 درصدی و برای آلاسکا هم نامزد جمهوریخواه با سه امتیاز از رقیب خود جلوتر است.

شرایط برای نامزد دموکرات در ایالت مین بهتر است و تا به امروز در نظرسنجی ها 3 امتیاز از رقیب جمهوریخواه پیشی دارد.

نیوهمپشایر هم با اختلاف 15 درصدی، فزونی دموکرات ها را پیش بینی می کنند و در ماساچوست هم این اختلاف با رقیب جمهوریخواه به مثبت 39 رسیده است.

در نیوجرسی نامزد دموکرات ها با 25 امتیاز از رقیب جمهوریخواه خود جلوتر است و در ویرجینیا هم 18 درصد فزونی از آن دموکرات ها است.

اما در وست ویرجینیا پیشتازی با جمهوریخواهان با اختلاف 20 درصدی است و در کارولینای شمالی هم تا به امروز نامزد دموکرات ها با 3 درصد از رقیب خود پیش افتاده است.

در کارولینای جنوبی رقابت بین دو نامزد دموکرات (هریسون) و نامزد جمهوریخواه (گراهام) بسیار تنگاتنگ است و هر دو در عدد 46 با هم برابری دارند.

در جورجیا هم نامزد دموکرات با حداقل 9 امتیاز از نامزد جمهوریخواه جلوتر است اما در ایالت تنسی، این نامزد جمهوریخواه است که با 21 امتیاز فزونی دارد.

در کنتاکی هم مک کانل جمهوریخواه همچنان با 10 امتیاز مثبت از رقیب دموکرات فاصله دارد و در ایلینوی هم برعکس، نامزد دموکرات با 19 امتیاز مثبت، جمهوریخواهان را پشت سر گذاشته است.

در میشیگان هم فعلا نامزد دموکرات شانس یک تا 6 درصدی را از آن خود کرده است و در مینه سوتا هم این اختلاف با 14 امتیاز مثبت به نفع دموکرات ها ثبت شده است.

در ایالت آیوا برخی از نظرسنجی ها فزونی سه درصدی برای دموکرات ها را نشان می دهند و برخی دیگر هم فزونی یک تا 6 درصدی برای نامزد جمهوریخواه را به دست آورده اند.

در لوئیزیانا شرایط با فزونی 19 تا 25 درصدی و در تگزاس با فزونی 2 تا 10 درصدی به نفع جمهوریخواهان است.

اوکلاهاما هم شاهد فزونی 20 درصدی جمهوریخواهان است و در کانزاس هم این رقم برای جمهوریخواهان مثبت چهار است.

ایالت نبرسکا هم جمهوریخواهان را با 30 امتیاز در صدر دارد اما در مونتانا در حال حاضر دموکرات ها یک درصد فزونی دارد.

آیداهو شاهد اختلاف 26 درصدی و در ویومینگ هم اختلاف 29 درصدی به سمت جمهوریخواهان است.

در ایالت کلرادو دموکرات ها با 8 امتیاز در حاشیه امنی نسبت به جمهوریخواهان قرار دارند و همین شرایط در نیومکزیکو با 11 درصد مثبت برای دموکرات ها وجود دارد.

دموکرات ها در آریزونا هم بین 5 تا 7 درصد پیشتاز هستند و پیش بینی می شود در ایالت اورگان هم این رقم برای دموکرات ها مثبت 20 باشد.

نامزد جمهوریخواهان برای کرسی سنا در ایالت می سی سی پی هم با اختلاف 8 درصدی از رقیب دموکرات خود جلوتر است.

به این ترتیب، گذشته از 2 حوزه رای گیری برای کرسی جمهوریخواهان که رقابت تنگاتنگی وجود دارد، به نظر می رسد دموکرات ها بتوانند حداقل پنج کرسی جمهوریخواهان را تصاحب کنند و البته شاید یک کرسی خود را واگذارند.

در حال حاضر از مجموع 100 کرسی دموکرات ها 47 کرسی(45 دموکرات و 2 مستقل) و جمهوریخواهان هم 52 کرسی سنا را در اختیار دارند. یک کرسی هم در اختیار معاون اول رئیس جمهوری قرار گرفته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1596

به "خبرهای بد جدید برای ترامپ و جمهوریخواهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای بد جدید برای ترامپ و جمهوریخواهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید