درخواست وزارت خارجه برای برقراری یک پرواز فوق العاده به هند ، سفر هوایی مشمول محدودیت های عید فطر نیست

به گزارش تفطن، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: وزارت امور خارجه برای بازگشت دانشجویان و اتباع ایرانی در هند، درخواست برقراری یک پرواز فوق العاده داشته است که در این باره منتظر تایید و مشخص دستورالعمل ها از سوی وزارت بهداشت هستیم.

درخواست وزارت خارجه برای برقراری یک پرواز فوق العاده به هند ، سفر هوایی مشمول محدودیت های عید فطر نیست

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، محمدحسن ذیبخش در مصاحبه با فارس در پاسخ به این سوال که با توجه به درخواست سفیر ایران در هند مبنی بر برقراری یک پرواز فوق العاده برای بازگشت دانشجویان و اتباع ایرانی در هند، برنامه سازمان هواپیمایی کشوری چیست؟ گفت: در این باره وزارت امور خارجه برای برقراری پرواز فوق العاده به سازمان هواپیمایی کشوری درخواست داده است.

وی تأکید کرد: با توجه به شیوع شدید کرونا در کشور هند و لغو همه پروازهای کشورمان به هند وپاکستانپس از این موضوع، برای برقراری این پرواز فوق العاده ضرورت دارد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاییدیه های لازم را صادر کند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در این راستا وزارت بهداشت باید تاییدیه برقراری این پرواز فوق العاده را صادر و نوع پروتکل های الزامی را مشخص نمایند.

ذیبخش بیان نمود: این پرواز فوق العاده پس از تایید وزارت بهداشت، برای بازگشت دانشجویان و اتباع ایرانی انجام خواهد شد.

از روز چهارم اردیبهشت سال جاری به علت شیوع شدید ویروس کرونا در کشور هند، پروازهای بین ایران و هندوستان و ایران و پاکستان به درخواست ستاد ملی مقابله با کرونا تعلیق شد.

حمل و نقل هوایی مشمول محدودیت سفر عید فطر نیست

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره محدودیت سفرها در ایام عید سعید فطر ابلاغی از سویوزارت کشورگفت: محدودیت سفر مشمول ناوگان حمل و نقل هوایی نمی گردد.

روز 16 اردیبهشت سال جاری بود که سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از ممنوعیت سفر در تعطیلات عید فطر در سراسر کشور در همه رنگ بندی ها اطلاع داد و گفت: از روز سه شنبه 21 اردیبهشت تا ظهر شنبه 25 اردیبهشت مصادف با تعطیلات عید سعید فطر تردد بین استان ها ممنوع خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2022

به "درخواست وزارت خارجه برای برقراری یک پرواز فوق العاده به هند ، سفر هوایی مشمول محدودیت های عید فطر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست وزارت خارجه برای برقراری یک پرواز فوق العاده به هند ، سفر هوایی مشمول محدودیت های عید فطر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید