روسیه: علاقمند به همکاری های دفاعی با ایران هستیم

به گزارش تفطن، ایرنا نوشت: دیمیتری شوگایف رئیس سازمان فدرال همکاریهای نظامی روسیه گفت که مسکو به همکاریهای نظامی با تهران علاقه مند است و به چشم انداز توسعه همکاریها در این عرصه توجه می نماید.

روسیه: علاقمند به همکاری های دفاعی با ایران هستیم

رئیس سازمان فدرال همکاری های فنی- نظامی روسیه روز سه شنبه در حاشیه کنگره اتحادیه سازندگان تجهیزات با بیان اینکه روسیه به چشم انداز همکاری نظامی-فنی با ایران توجه دارد گفت: ایران به انواع سلاح های روسی علاقه مند است.

وی گفت: ما روابط طولانی مدت با ایران داریم و تهران به طیف گوناگونی از تجهیزات جنگی ساخت روسیه علاقمند است.

رئیس سازمان فدرال همکاریهای فنی-نظامی روسیه با اشاره به روابط خوب ایران و روسیه بدون اشاره به جزییات بیشتر گفت:ما در حال اجرا تعهدات قراردادی با ایران هستیم که برای تحویل کالا داشتیم.

در اکتبر سال 2020، کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه در مصاحبه ای با کانال تلویزیونی زوزدا (ستاره) گفت، که ایران و روسیه با سرانجام تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل متحد، چشم انداز خوبی برای توسعه همکاری های فنی و نظامی دارند.

جلالی در آن موقع پس از شکست کوشش آمریکا در شورای امنیت برای تمدید محدودیت تسلیحاتی ایران، در گفت و گو با خبرگزاری روسی اینترفاکس درباره همکاریهای نظامی ایران گفت: ما به طور قطع با کشورهای علاقه مند در حوزه فنی- نظامی و در مسأله خرید تجهیزات لازم برای ما، همکاری خواهیم کرد. برای ما محدودیتی وجود نخواهد داشت و ما با تدبیر از این مسأله استفاده خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در زمان حاضر مورد مشخصی در حوزه همکاری های فنی- نظامی بین مسکو و تهران وجود دارد، جواب داد: ما روابط خیلی خوبی با مسکو داریم و روسیه یاری زیادی به ما کرد و با قطعنامه آمریکایی ها مقابله کرد و به آن رأی منفی داد و ما رایزنی های بسیار نزدیکی را در این مسأله انجام می دهیم. در مورد همکاری های نظامی باید بگویم که البته ما برنامه ای در این رابطه تهیه نموده ایم و این برنامه ها با گذشت زمان اجرا خواهند شد.

وی همچنین گفت: ایران در بسیاری از حوزه های تأمین تجهیزات نظامی توانسته است به سطح بالایی دست یابد. علاوه بر آن، پتانسیل صادرات تجهیزات نظامی خود را نیز دارد و با احتساب برطرف محدودیتها ما خواهیم توانست تسلیحات خود را صادر کنیم، می توانیم آنها را بفروشیم و سود خود را از آن کسب کنیم. اگر نیازی به خرید بعضی تسلیحات داشته باشیم، هیچ محدودیتی برای ما وجود نخواهد داشت و ما آماده خواهیم بود که در این حوزه کار کنیم.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1999

به "روسیه: علاقمند به همکاری های دفاعی با ایران هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: علاقمند به همکاری های دفاعی با ایران هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید