سلول های نوترکیب ایران ساخت به کمک صنعت ژنتیک آمد

به گزارش تفطن، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، زیست فناوری و فرآورده های داروئی در کنار تولید کیت های تشخیصی بخشی از دستاوردهایی هستند که یک شرکت دانش بنیان ارائه می کند. این شرکت دانش بنیان در کنار ارائه خدمات فناورانه و محصولات تشخیصی ایران ساخت فناوران و پژوهشگران را در قالب مشاوره و خدمات دانش بنیان یاری می کند.

سلول های نوترکیب ایران ساخت به کمک صنعت ژنتیک آمد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

این شرکت دانش بنیان، با توجه به نقش زیست فناوری در ارتقای سلامت جامعه توانست فرآورده های دارویی را به بازار عرضه کند؛ همچنین توانست در این راستا به سهم 5 درصدی از فروش خود به صادرات دست بیابد.

آزمایشگاه تحقیقاتی این شرکت خدمات تخصصی علمی و پژوهشی و تولیدی در حوزه علوم پزشکی، بافت شناسی، مهندسی بافت، علوم و اعصاب، سلولی و مولکولی را با هدف توسعه طرح های تحقیقاتی و فناورانه ارائه می کند.

ترشحات مختلفی از این سلول ها وجود دارد که هرکدام کاربردهای متفاوتی دارند و با توجه به فرآیند تولید با فناوری بالا و پیشرفته که برای ساخت این سلول ها مورد نیاز است ترشحات حاصل از این سلول ها با برندهای خارجی به قیمت بسیار بالا به کشور وارد می شوند که در شرایط کنونی که تحریم ها سایه گسترده اند امکان واردات نیز وجود ندارد.

حال یک شرکت دانش بنیان توانسته است سلول های نوترکیب و فاکتورهای رشد حاصل از سلول را در داخل کشور تولید کند. محصولی که بخش قابل توجهی از نیاز مراکز تحقیقاتی پژوهشگاه ها و شرکت های دانش بنیان و مراکز دارویی را تأمین می کند.

با تولید این محصول برای بیش از 28 نفر اشتغال ایجاد شده است که عمدتا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند و به زودی با احداث خط تولید جدید در شهرک صنعتی دارویی برکت زمینه اشتغال بیش تر فراهم خواهد شد.

این شرکت در حوزه تولید سلول های نوترکیب جز یکی از 5 شرکت دانش بنیان داخل کشور است و نیازهای فعالان فناور مستقر در پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت های نوپا را در قالب شتابدهنده نوآوری تأمین می کند.

شباهت های فراوان حیوانات با انسان ها، طول عمر کوتاه حیوانات و بررسی عوامل مورد مطالعه در یک بازه زمانی مناسب و همچنین امکان کنترل شرایط آزمایش از مزیت­ های استفاده از حیوانات در تحقیقات بالینی است.

این مجموعه فناور با ایجاد بستری برای شبیه سازی مدل های آزمایشگاهی بیماری حیوانات، زمینه را برای دسترسی پژوهشگران به نتایج مطلوب از آزمایش بر روی حیوانات آزمایشگاهی فراهم کرده است.

آزمایشگاه تحقیقاتی این شرکت با ایجاد زمینه نگهداری و پرورش حیوانات آزمایشگاهی مطابق با استانداردها به کمک تجهیزات پیشرفته، راستا توسعه فناوری های این حوزه را هموار کرده است.

تولید محیط های کشت تمایزی یکی از فرآورده های فناور به شمار می رود که در رده های سلولی گوناگون و با هدف کمک به پژوهشگران و شرکت های دانش بنیان برای ایجاد هر محیط، با دانش فنی بومی توسط متخصصین این شرکت تولید شده است.

همچنین این شرکت توانست خدمات و محصولاتی در زمینه کشت تمایزی ، هیستوژنیک مانند محیط کشت سلول های سرطانی،محیط کشت تمایز به استخوان، و... ارائه کند تا نیاز به واردات در این زمینه کمتر شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1531

به "سلول های نوترکیب ایران ساخت به کمک صنعت ژنتیک آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلول های نوترکیب ایران ساخت به کمک صنعت ژنتیک آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید