فعالیت مدارس فوتبال غیرقانونی است؟

به گزارش تفطن، علی رغم اعلام مصوبه ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی مبنی بر فعالیت مدارس فوتبال از سوم تیرماه با رعایت فعالیت های منطبق بر پروتکل های آموزشی، مسوول کمیته توسعه فوتبال پایه فدراسیون فوتبال تاکید نمود که فعالیت این مدارس غیرقانونی است!

فعالیت مدارس فوتبال غیرقانونی است؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، بر اساس جدیدترین تصمیم ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش در تاریخ سوم تیرماه امسال، مجوز فعالیت مدارس فوتبال صادر و اعلام شد که باید فعالیت ها منطبق بر پروتکل های آموزشی اعلام شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد؛ این درحالی بود که بعضی از مدارس فوتبال از چندین روز قبل از مصوبه ستاد، اقدام به نام نویسی و شروع غیرقانونی تمرینات نموده بودند.

با این وجود پنجم تیرماه امسال یعنی 2 روز بعد از اعلام فدراسیون پزشکی در این رابطه، نیما نکیسا- مسوول کمیته توسعه فوتبال پایه فدراسیون فوتبال- خاطرنشان کرد که هیچ مجوزی برای فعالیت مدارس فوتبال در سراسر کشور صادر نشده است و در جلسه ای با حضور دبیرکل فدراسیون به صورت ویدیو کنفرانس به روسای کمیته جوانان استان ها خاطرنشان کردیم که هیچ مجوز رسمی از سوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش و فدراسیون فوتبال برای فعالیت مدارس فوتبال در سراسر کشور صادر نشده است. اگر مدرسه فوتبالی بدون مجوز اقدام به بازگشایی مجدد نموده است این کار غیرقانونی است و اگر احیانا مسئله ای پیش آید فدراسیون فوتبال به هیچ عنوان جوابگو نخواهد بود.

وی همچنین تاکید نمود که در مدت 6 ماه هیچ فعالیت ورزشی صورت نگرفته و از کمیته های انضباطی، حراست، کمیته اخلاق و تمام نفراتی که متولی حفظ جان و سلامت خانواده ها هستند، می خواهم که در صورت مشاهده این موضوع، با متخلفان برخورد جدی نمایند و از ارگان هایی که دارای مراکز ورزشی و زمین فوتبال هستند خواهش می کنم به این مدارس اجازه فعالیت ندهند چون فوتبال آموزان در سنین کم هستند و درگیرشدن با این ویروس برای بچه ها مشکل ساز خواهد بود.

از شانه خالی کردن تا بی اطلاعی فدراسیون فوتبال؟

حال سوال اساسی این است که آیا موضع مسوول کمیته توسعه فوتبال پایه فدراسیون فوتبال پس از جلسه با دبیرکل این فدراسیون ناشی از بی اطلاعی است یا مسئولان این فدراسیون قصد شانه خالی کردن از مسئولیت خود در قبال فعالیت مدارس فوتبال و بازگشایی آن ها در زمان شیوع ویروس کرونا در کشور را دارند؟

در هر صورت فدراسیون فوتبال و هیئت های فوتبال به عنوان متولی اصلی در این رابطه موظف به نظارت بر فعالیت مدارس فوتبال هستند و حتی اگر در این زمینه تخلفی صورت گیرد متولیان فوتبال کشور موظف هستند نسبت به تخلفات انجام شده ورود نمایند و مانع از ادامه فعالیت مدارس فوتبال در برهه زمانی کنونی که شیوع ویروس مجددا رشد پیدا نموده است، شوند.

فدراسیون فوتبال مخالف بازگشایی مدارس فوتبال است؟

احتمال دیگر اما موضع مسئولان فدراسیون فوتبال در قبال فعالیت و بازگشایی مدارس فوتبال است؛ اینکه اظهارات اخیر ناشی از بی اطلاعی 2 روزه مسئولان فدراسیون فوتبال در خصوص صدور مجوز ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش مبنی بر صدور مجوز فعالیت مدارس فوتبال منطبق با بر پروتکل های آموزشی است یا تلویحا فدراسیون نشین ها مخالفت خود را با بازگشایی مدارس فوتبال در برهه زمانی کنونی که شیوع ویروس گسترش پیدا نموده است اعلام نموده اند و اینگونه سعی داشته اند تا توپ نظارت و تبعات احتمالی ناشی از شیوع ویروس را از زمین خود خارج نمایند؟

ضامن سلامت بچه ها کیست؟

در نهایت اما باید بدانیم که سلامت بچه ها و خانواده هایشان از هر مسئله دیگری مهم تر است و در اولویت قرار گرفته است، مسئله ای که به نظر می رسد در این بین مغفول مانده است و با توجه به شانه خالی کردن فدراسیون فوتبال در این زمینه تعیین نیست که چه کسی بر فعالیت مدارس فوتبال نظارت خواهد نمود و چه شخص یا نهادی باید در خصوص سلامت بچه ها و نوجوانان علاقه مند به فوتبال که با شروع فصل تابستان اقدام به نام نویسی در مدارس نموده اند، جوابگو باشد؟ این در حالی است که تمامی مدارس فوتبال در کشور فعالیت خود را شروع نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1397

به "فعالیت مدارس فوتبال غیرقانونی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت مدارس فوتبال غیرقانونی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید