ویدئو، هرچه تعجب برانگیزتر، غیرقابل اعتمادتر

به گزارش تفطن، آموزش صحیح استفاده از فضای مجازی از مسائل مهمی است که در کشور ما باید بیشتر از هر مسئله دیگری موردتوجه قرار گیرد. بعضی افراد سودجو برای داشتن دنبال کننده بیشتر شایعاتی را در فضای مجازی نشر می دهند که باعث از بین رفتن آرامش جامعه می گردد.

ویدئو، هرچه تعجب برانگیزتر، غیرقابل اعتمادتر

گروه سوادرسانه خبرنگاران، توسعه روزافزون رسانه های دیجیتال و علاقه مخاطبان برای پیگیری و دنبال کردن اخبار از منابع مختلف باعث شده است که افراد سودجو از این مسئله سوءاستفاده نموده و اقدام به انتشار اخبار دروغ و جعلی نمایند فقط برای اینکه دنبال نماینده بیشتری داشته باشند. در راستای جلوگیری از نشر اکاذیب، امام علی(ع) در نامه 69 نهج البلاغه می فرمایند: هر چه را شنیدی برای مردم بازگو نکن، همین برای دروغ گویی تو کافی است.

متأسفانه پایین بودن آموزش سواد رسانه ای به خانواده ها در زمینه استفاده از فضای مجازی باعث شده افراد هر شایعه ای را به راحتی باور و آن را منتشر نمایند. برای مثال بیماری کرونا که چندی است گریبان گیر جوامع مختلف شده از جمله موضوعاتی است که در این بازه زمانی سوژه ای برای افراد سودجو شده تا بتوانند با استفاده از اخبار و اطلاعات ساختگی، دنبال نمایندگان بیشتری در فضای مجازی جذب نمایند. این در حالی است که این اطلاعات غلط می تواند باعث ایجاد نگرانی و از بین رفتن آرامش جامعه گردد. بهتر است برای ارزیابی و تشخیص اطلاعات درست، به منبع خبر دقت کنید و به عناوینی که تعجب برانگیز است شک کنید تا سلامت روان و آرامش خود و دیگران را به خطر نیندازید.

در ادامه ویدئوی زیر را مشاهده کنید:

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2303

به "ویدئو، هرچه تعجب برانگیزتر، غیرقابل اعتمادتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویدئو، هرچه تعجب برانگیزتر، غیرقابل اعتمادتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید