قانون عوض شد؛ غرامت استرا عامل بازگرداندن سرمربی ایتالیایی به استقلال

به گزارش تفطن، قانون منع به کارگیری بازیکنان ومربیان خارجی در همین ابتدای کار با تبصره ای روبه رو شده است.

قانون عوض شد؛ غرامت استرا عامل بازگرداندن سرمربی ایتالیایی به استقلال

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش تفطن دو روز پیش بود که خبر منع به کار گیری مربیان و بازیکنان خارجی در لیگ برتر ایران اعلام شد. موضوعی که با واکنش های متفاوتی روبه رو شد. اما حالا گویا این قانون تبصره ای را به خود اختصاص داده است.

هوشنگ نصیرزاده، عضو هیئت رییسه سازمان لیگ، در این خصوص می گوید: مربیان و بازیکنان خارجی که قبلا در لیگ برترحضور داشته اند در شرایطی خاص، می توانند سال آینده به فوتبال ایران بازگردند.

به دنبال وضع قانون منع جذب مربی و بازیکن خارجی برای فصل آینده لیگ برتر، گویا مقرر شده افرادی که هنوز در فیفا پرونده باز دارند بتوانند به فوتبال ایران برگردند. هوشنگ نصیرزاده کارشناس حقوقی دقایقی پیش با حضور روی خط برنامه وقت اضافه رادیو ایران به قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی توسط تیم های لیگ رجحان واکنش نشان داد و بیان کرد: این قانون هنوز قطعی نیست و به تصمیم نهایی اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال بستگی دارد اما مربیان و بازیکنانی چون استراماچونی و کالدرون که پیش تر در فوتبال ایران حضور داشتند و در حال حاضر هنوز پرونده آنها با تیم ایرانی بسته نشده، می توانند مجددا به فوتبال ایران برگردند و در لیگ فعالیت نمایند.

ظاهرا سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال قبول نموده اند به شرط آنکه قرارداد جدید آنها از مبلغ غرامتشان پایین تر باشد این اتفاق بیفتد.

با این حساب از میان مربیان خارجی هم کالدرون و هم استراماچونی و شفر فرصت بازگشت به ایران را دارند. سرمربی سابق استقلال با شکایت در فیفا خواستار دریافت غرامت سنگینی شده است غرامتی که بیشتر از مبلغ قرارداد او برای فصل دوم قراردادش است. باید دید در نهایت سرنوشت پرونده شکایت سرمربی سابق استقلال با این تیم به کجا خواهد انجامید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1381

به "قانون عوض شد؛ غرامت استرا عامل بازگرداندن سرمربی ایتالیایی به استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون عوض شد؛ غرامت استرا عامل بازگرداندن سرمربی ایتالیایی به استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید