مایک پنس: از چین می خواهیم که تمامیت حقوق هنگ کنگ را محترم شمارد!

به گزارش تفطن، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مایک پنس روز دوشنبه مقامات پکن را به رعایت و محترم شماردن تمامیت حقوق هنگ کنگ فراخواند و با تکرار هشدار پیشین دونالد ترامپ تأکید کرد که کاربرد خشونت در این مستعمره سابق انگلیس، دستیابی به هرگونه توافق تجاری میان واشنگتن- پکن را بیش از پیش سخت می نماید.

مایک پنس: از چین می خواهیم که تمامیت حقوق هنگ کنگ را محترم شمارد!

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

پنس در سخنرانی خود در باشگاه اقتصاد دیترویت به صراحت بیان کرد: برای آنکه آمریکا با چین به توافق برسد، پکن باید تعهدات خود را محترم شمارد؛ تعهدی که چین در سال 1984 و بر پایه اعلامیه مشترک چین- بریتانیا برای احترام به تمامیت حقوق هنگ کنگ پذیرفته است.

وی در ادامه اضافه کرد: دولت آمریکا همچنان چین را به اتخاذ عملکردی انساندوستانه و مقامات پکن و تظاهرکنندگان در هنگ کنگ را به حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات خود ترغیب می نماید.

لازم به ذکر است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته ضمن ابراز نگرانی از وضعیت کنونی در هنگ کنگ، کاربرد خشونت برای سرکوبی معترضان را اقدامی نامطلوب خواند. وی همچنین روز یکشنبه از دولت چین خواست تا وضعیت بوجود آمده در هنگ کنگ را به شیوه ای انساندوستانه حل و فصل نماید.

در واکنش به اظهارات مقامات کاخ سفید، روزنامه گلوبال تایمز وابسته به دولت چین روز دوشنبه در گزارشی نوشت که نخبگانحاکم در ایالت متحده نمی توانند تصمیمات چین برای اداره اوضاع در هنگ کنگ را تحت نفوذ خود قرار دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 484

به "مایک پنس: از چین می خواهیم که تمامیت حقوق هنگ کنگ را محترم شمارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایک پنس: از چین می خواهیم که تمامیت حقوق هنگ کنگ را محترم شمارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید