مجوز فعالیت 57 دفتر گردشگری استان تهران لغو شد

به گزارش تفطن، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: 57 دفتر گردشگری استان تهران به علت نداشتن تعهدات رفاهی برای مسافران و اخذ وجه غیر متعارف توسط پلیس امنیت پلمب شد.

مجوز فعالیت 57 دفتر گردشگری استان تهران لغو شد

از سفر با قیمت تور کانادا بهمن 99 لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

محمد کرمی گفت: بازرسی از دفاتر گردشگری توسط کارشناسان این نهاد در دستور کار واقع شده است که در این خصوص به بعضی دفاتر نیز تذکر کتبی داده شد.

به گفته وی همچنین در این بازه زمانی نیز با همکاری پلیس امنیت نیز 19 موسسه غیر مجاز که در فضای مجازی اقدام به جذب گردشگر داشتند نیز از فعالیت آنان جلو گیری شد.

معاون گردشگری استان تهران در مورد ویزای تضمینی شینگن (ویزای تفریحی کشورهای حوزه اروپا) که از سوی بعضی دفاتر گردشگری را غیر قانونی دانست و اضافه نمود: با توجه به گزارش واصله و تعدد شکایت های موجود در مورد تبلیغ و ارائه خدمات به عنوان اخذ تضمینی ویزا، تعهد ویزای کشورهایی از جمله کانادا، استرالیا و کشورهای حوزه شینگن غیر قانونی بوده است.

وی با اشاره به اینکه این امر صرفا با هدف سوء استفاده اقتصادی توسط بعضی افراد سودجو صورت می گیرد توضیح داد: اطلاع رسانی مناسب به دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری تحت پوشش انجام تا جلوگیری های لازم در جهت هرگونه تبلیغ و اقدام به اخذ ویزا با عنوان تضمینی انجام تا از مسائل احتاقتصادی اجتناب گردد.

کرمی با بیان اینکه سفارتخانه ها و کاردان کشور های حوزه شنگن باید اقدام به صدور ویزای شینگن را داشته باشند تاکید نمود: در صورت بازدید کارشناسان و شکایت مسافران با دفاتر متخلف برخورد قانونی خواهیم کرد.

24 هزار تخت هتل در تهران وجود دارد

معاون گردشگری استان تهران با بیان اینکه ظرفیت هتلی و زیر ساختی استان در شرایط مطلوبی واقع شده است اضافه نمود: هم اینک 16 هزار و 222 تخت در بخش هتل ها (یک تا 5 ستاره)، 7 هزار و 18 تخت در بخش مهمانپذیر ها و یک هزار و 411 تخت در بخش هتل آپارتمان ها وجود دارد.

به گفته وی 118 هتل، 25هتل آپارتمان، 124مهمانپذیر، 52 مجتمع پذیرایی بین راهی، 160سفره خانه سنتی، 17پانسیون، 116 اقامتگاه، 147 واحد پذیرایی، 31 زائر سرا، 43 موسسه آموزشی، 8 اقامتگاه بوم گردی، یک مرکز گردشگری سلامت، سه واحد پذیرایی فرهنگی، یک شرکت حمل و نقل گردشگری و سه اقامتگاه سنتی در استان تهران وجود دارد.

کرمی همچنین از درجه بندی هتل های تهران خبرداد و گفت: این درجه بندی توسط شرکتی عامل در حال اجرا است که براساس مستندات قانونی این درجه بندی را از لحاظ کیفیت و خدمات مورد آنالیز قرار می دهد.

وی ادامه داد: هم اینک 90 درصد از هتل ها مورد آنالیز قرار گرفته شده و درجات یک تا سه را دریافت خواهند کرد.

پیشنهاد سه نوروزگاه در تهران

معاون گردشگری استان تهران تصرح کرد: در نشستی که با شهرداری تهران در حال اجرا بوده در صدد هستیم تا نورزگاه هایی را در بوستان آب و آتش، فضای بیرونی موزه ملی و اراضی عباس آباد در نظر بگیریم.

وی با بیان اینکه طرح خدمات سفر نوروزی از 27 اسفند تا 13 فرودین ماه ادامه خواهد داشت تاکید نمود: در نوروزگاههای تهران برنامه های فرهنگی و مفرحی را برای گردشگران و تهرانگردان برگزار خواهیم کرد.

تهران دارای 2 هزار 149 دفاتر گردشگری را داراست که از این حیث حدود 50 درصد کشور را به خود اختصاص داده است.

منبع: چمدان
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 950

به "مجوز فعالیت 57 دفتر گردشگری استان تهران لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز فعالیت 57 دفتر گردشگری استان تهران لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید