معاون رئیس جمهور افغانستان: هدف طالبان احیای امارت است

به گزارش تفطن، معاون دوم اشرف غنی گفت که طالبان تلاش می کند تا بین مردم و دولت افغانستان فاصله ایجاد کند و هدف نهایی این گروه نیز احیای امارت است.

معاون رئیس جمهور افغانستان: هدف طالبان احیای امارت است

به گزارش دفتر منطقه ای تفطن، سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور افغانستان اظهارداشت که مردم این کشور حتی از طرح توافقنامه اخیر کنندگان آمریکا و طالبان نگران بودند و این گروه با فشار بر غیرنظامیان تلاش می کند تا بین دولت و مردم افغانستان فاصله ایجادکند.

وی اضافه نمود: هدف نهایی طالبان احیای امارت در افغانستان است.

دانش تاکید کرد که نخستین گام برای صلح در افغانستان، اعتمادسازی، کاهش خشونت و آتش بس است و در عین حال مذاکره به مالکیت افغان ها و بطور مستقیم بین دولت افغانستان طالبان آغاز شود.

معاون اشرف غنی از سیاسیون افغانستان خواست تا در محور جمهوری اسلامی افغانستان مواضع متحد اتخاذ کنند و از روند انتخابات و صلح در این کشور به عنوان روندهای ملی حمایت کنند.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در 6 مهرماه سالجاری گفت که دولت جدید افغانستان می تواند با مآغازیت بهتر و از موضع قدرت و اقتدار بیشتر روند صلح را بر اساس خواسته ها و آرزوهای مردم افغانستان رهبری کند.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر طالبان در قطر با اشاره به مذاکرات بین الافغانی گفت که حضور اداره کابل در مذاکرات تنها پس از امضای توافقنامه با واشنگتن قابل بحث است.

به گفته وی، پس از خروج نظامیان آمریکایی همه افغان ها در بازسازی و آینده افغانستان حضور خواهند یافت.

طالبان انتخابات افغانستان را تحریم کرده است و حملات این گروه نیز در سراسر این کشور تشدید شده است.

گفته می شود که در بسیاری از ولایت ها امکان برگزاری انتخابات وجود ندارد بنابراین دولت آینده در صورت برگزاری انتخابات افغانستان با بحران مآغازیت نیز روبرو است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 608

به "معاون رئیس جمهور افغانستان: هدف طالبان احیای امارت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون رئیس جمهور افغانستان: هدف طالبان احیای امارت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید