مهاجرت شهروندان شش کشور دیگر به آمریکا ممنوع شد

به گزارش تفطن، دولت ایالات متحده از این پس برای شهروندان کشورهای اریتره، قرقیزستان، نیجریه، سودان، میانمار و تانزانیا مجوز و ویزا ورود به خاک آمریکا و اقامت در این کشور صادر نمی کند.

مهاجرت شهروندان شش کشور دیگر به آمریکا ممنوع شد

به گزارش تفطن به نقل از گاردین، دولت دانلد ترامپ که پیش تر در صدور ویزا برای شهروندان برخی کشورهای مسلمان از جمله ایران سختگیری اعمال کرده بود، حالا دایره ممنوعی ها را گسترش داده و حالا این اقدام دامن شهروندان شش کشور آسیایی و آفریقایی را هم گرفته است.

ترامپ پیش از این اعلام کرده بود ویزای مهاجرتی آمریکا بر اساس فرآیند قانونی به مهاجران و متقاضیان داده می شود و دیگر کسی نمی تواند با قرعه کشی و لاتاری (گرین کارت) مجوز و امکان ورود به خاک آمریکا را دریافت کند. چاد وولف، وزیر امنیت میهن ایالات متحده روز جمعه در یک نشست خبری از افزایش تعداد کشورهایی خبر داد که شهروندانش نمی توانند ویزا ورود به خاک آمریکا دریافت کنند.

چاد در این نشست درباره دلایل دریافت این تصمیم از سوی دولت ترامپ گفت: ممنوع شدن صدور ویزا برای شش کشور دلایل مختلف دارد. مهم ترین دلیل نداشتن معیارهای اطلاعات امنیتی است که آمریکا برای این کشورها قرار داده است. اریتره، قرقیزستان، نیجریه، سودان، میانمار و تانزانیا به دلایل متعدد نتوانستند پیش نیازهایی را که ما گذاشته ایم -حتی در کمترین میزان- به دست بیاورند.

اقدام اخیر دولت آمریکا در ممنوع کردن ورود شهروندان شش کشور آسیایی و آفریقایی بار دیگر به بحران سیاست های مهاجرتی ترامپ دامن می زند. اندکی پس از انتشار فهرست کشورها، برخی سازمان های مرتبط با مهاجران اقدام دولت ترامپ را محکوم کردند و جی اینسلی، فرماندار ایالت واشنگتن در توییتر نوشت: واشنگتن نخستین ایالتی بود که به منع مسافرتی مسلمانان اعتراض کرد و ما علیه این تبعیض تازه هم واکنش نشان می دهیم.

مارگارت هوانگ، مدیر عامل عفو بین الملل آمریکا در این باره گفت: اقدام دولت ترامپ در ممنوع کردن ورود مسافران و مهاجران آسیب زاست و به امنیت ملی آمریکا ضربه می زند. این سیاست در نفرت، برتری سفیدپوستان و نژادپرستی ریشه دارد و پژوهش های ما نشان داده هر نسخه از این کارها تا چه اندازه مرگبار، خطرناک و فاجعه بار است.

نخستین نسخه سیاست مهاجرتی ترامپ سفر یا مهاجرت تقریبا تمام شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا را ممنوع کرده بود؛ اقدامی که با اعتراض های فراوان روبرو شد و در نهایت دیوان عالی آمریکا این سیاست را تایید کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1052

به "مهاجرت شهروندان شش کشور دیگر به آمریکا ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت شهروندان شش کشور دیگر به آمریکا ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید