پرونده کالدرون زیر ذره بین وزارت ورزش

به گزارش تفطن، به گزارش خبرنگاران، باشگاه پرسپولیس با حکم دادگاه عالی ورزش ملزم به پرداخت طلب 580 هزار دلاری به گابریل کالدرون و 95 هزار دلاری به خواکین دستیار وی همراه سود پنج درصد سالیانه شد.

پرونده کالدرون زیر ذره بین وزارت ورزش

با این حال باشگاه پرسپولیس به دلیل عدم بودجه لازم برای پرداخت این مبلغ از هجدهم شهریورماه با محرومیت از سوی فیفا برای حضور در جابجایی روبرو شد.

همین امر باعث شد تا باشگاه پرسپولیس پس از استعفای جعفر سمیعی و روی کار آمدن مجید صدری با فشار هواداران نسبت به پرداخت این رقم روبرو شود. مبلغی سنگین که باشگاه پرسپولیس در حال حاضر قادر به پرداخت آن نیست تا سرخ ها همچنان در محرومیت جابجاییی باقی بمانند.

طبق قوانین انضباطی جاری فیفا، باشگاه پرسپولیس تا قبل از پنجره جابجاییی زمستانی فرصت پرداخت تمام و کمال مطالبات مربیان پیشین خود را دارد. سرخ ها اگر نتوانند این پول را پرداخت کنند با جریمه سنگین دیگری از سوی فیفا و محرومیت قطعی از حضور در سه دوره جابجاییی روبرو خواهد شد. بنابراین چاره ای جز پرداخت این پول تا زمستان سال جاری نیست؛ در غیر این صورت سرخ ها با افزایش دوران محرومیت خود روبرو خواهند شد.

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان که قصد دارد اعضای نو هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس را پس از تقابل این تیم با الهلال عربستان معرفی کند در حال بررسی بدهی های بین المللی پرسپولیس است که در رأس آنها کالدرون واقع شده است. وزارت ورزش منع قانونی برای کمک به باشگاه های حرفه ای را دارد. از این رو سجادی می خواهد با چینش افرادی که قادر به تأمین منابع مالی لازم برای این باشگاه هستند بخشی از دغدغه های مالی را جبران کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2119

به "پرونده کالدرون زیر ذره بین وزارت ورزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده کالدرون زیر ذره بین وزارت ورزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید