چین در یک رقابت سینمایی، آمریکا را پشت سرگذاشت

به گزارش تفطن، سینمای چین با رشد 69 درصدی نسبت به سال گذشته و پیشی دریافت از آمریکا، به بزرگ ترین بازار محصولات سینمای اروپا تبدیل شد.

چین در یک رقابت سینمایی، آمریکا را پشت سرگذاشت

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

بر اساس مطالعه جدید صورت گرفته توسط سازمان ناظر دیداری-شنیداری اروپا، در سال 2017 میلادی، در مجموع، 35.8 میلیون نفر چینی به تماشای فیلم های اروپایی نشستند که این رقم حاکی از رشد 69 درصدی نسبت به سال گذشته است. اینک، سینمای چین بالاتر از آمریکا، به بزرگ ترین بازار محصولات سینمایی اروپا تبدیل شده است.

سینمای آمریکا در این بازه زمانی، پیروز به فروش 27.1 میلیون بلیت برای فیلم های اروپایی شده است.

سینمادوستان در آمریکا از سال ها پیش مهم ترین مخاطبان آثار سینمای اروپا بودند، اما چینی ها که در حال تبدیل شدن به بزرگ ترین بازار سینمایی دنیا هستند، هم اکنون حتی بیشتر از آمریکایی ها، فیلم اروپایی می بینند.

با این وجود، بهای ارزان تر بلیت در سینماهای چین در مقایسه با آمریکا و کانادا به این معناست که آمریکا همچنان پرسودترین بازار فیلم های اروپایی باقی مانده است. این کشور از مجموع 587 میلیون دلاری که آثار اروپایی در سال 2017 در خارج از اروپا فروختند، سهم 41 درصدی را به خود اختصاص داد.

بر اساس اعلام سازمان ناظر دیداری-شنیداری اروپا، رشد 17 درصدی فروش خارجی محصولات سینمایی کشورهای اروپایی به شکل کامل ناشی از افزایش چشمگیر فروش در سینماهای چین بوده است. این در حالی است که بر اساس سیستم سهمیه بندی در سینمای چین که برای حمایت از سینمای داخلی این کشور تنظیم شده، در طول سال 2017 تنها 17 فیلم اروپایی در این کشور اکران عمومی شدند، اما سینماهای آمریکا میزبان نمایش 223 فیلم در همان سال بودند.

سینمای چین در حال کاهش محدودیت شمار فیلم های اروپایی اکران شده در سینماهای این کشور است.

فیلم های فرانسوی و انگلیسی بیشترین سهم را در فروش خارجی آثار سینمای اروپا داشته اند و پس از آن آثار سینمای اسپانیا، روسیه و آلمان به ترتیب با بیشترین اقبال در سینماها روبه رو شده اند.

در حال حاضر سینماهای چین بهترین بازار خارجی محصولات سینمای هالیوود نیز هستند و فیلم های پرهزینه و ابرقهرمانی هالیوود، بخش بزرگی از فروش گیشه خود را از محل سینمای چین کسب می نمایند.

هالیوود ریپورتر

منبع: انتخاب
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 816

به "چین در یک رقابت سینمایی، آمریکا را پشت سرگذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین در یک رقابت سینمایی، آمریکا را پشت سرگذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید