17 هزار نفر بابت تحویل نگرفتن خودرو ثبت شکایت کردند

به گزارش تفطن، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: طبق گزارش سازمان تعزیرات حکومتی 17 هزار شاکی به دلیل دریافت نکردن خودرو شکایت خود را ثبت نموده اند.

17 هزار نفر بابت تحویل نگرفتن خودرو ثبت شکایت کردند

ایرنا نوشت: بهرام پارسایی با شرح نشست امروز کمیسیون اصل 90 اضافه کرد: یکی از محورهای دستور کار کمیسیون اصل 90 آنالیز 270 خودرویی بود که در گمرک استان خوزستان مانده است و تصمیم گرفته شد با توجه به گزارش سازمان تعزیرات حکومتی مبنی بر شکایت 17 هزار متقاضی که خودرو خود را دریافت نکرده اند، جلسه ای با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و سازمان تعزیرات حکومتی برگزار و تصمیمی در این خصوص اتخاذ گردد.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم شورای اسلامی توضیح داد: واردکنندگان خودرو هم مدعی هستند ثبت سفار ش داشته اند اما خودرو خود را تحویل نگرفته اند؛ گاهی خریدار و فروشنده مقصر نیستند بلکه صدور بخشنامه های ناگهانی یا بسته شدن ناگهانی ثبت سفارش موجب تاخیر در تحویل خودرو می گردد.

پارسایی محور بعدی نشست امروز کمیسیون اصل 90 را ذرت های وارداتی آلوده عنوان نمود و گفت: محمور حجتی وزیر جهاد کشاورزی در این نشست حضور داشت و راجع به بیش از 100 تن ذرت که چند سال در گمرک مانده و آلوده شده است، مواردی مطرح شد.

وی ادامه داد: با توجه به موازی کاری ها در تایید نهاده های دامی یا بقیه مواد مصرفی کشور و همچنین وجود یک سری ناهماهنگی ها و عدم انسجام در تصمیم گیری موجب می گردد بیش از 100 تن ذرت در گمرک باقی بماند و هم صاحب کالا متضرر گردد و هم آلودگی نهاده های دامی خطرش افزایش یابد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 خاطر نشان کرد: باید راهکاری یافت تا تصمیم گیرنده و تمام کننده یکی باشد و مسئولیت نظارت را از مبدا بر عهده بگیرند تا تاجر و بازرگان متضرر نگردد و این نظارت فقط محدود به زمان ورود کالا نگردد.

وی اضافه کرد: در جمع بندی قرار شد گمرک، استاندارد، جهاد کشاورزی، بهداشت و تعزیرات نتیجه ای به کمیسیون اصل 90 ارائه دهند.

پارسایی با اشاره به اینکه ظاهرا رئیس جمهور دستور داد این ذرت ها امحا یا مرجوع یا با دریافت تاییدیه هر کشوری به آن کشور صادر گردد، گفت: شاخص استاندارد کشور ما با کشور دیگر متفاوت است مثلا در بحث نهاده های دامی شاخص آلودگی در کشور ما 5 درصد و در کشور دیگری 20 درصد است بنابراین این کشورها می توانند ذرت های آلوده را بپذیرند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 550

به "17 هزار نفر بابت تحویل نگرفتن خودرو ثبت شکایت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17 هزار نفر بابت تحویل نگرفتن خودرو ثبت شکایت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید