4 دلیلی که نشان می دهد ارتش چین برای استفاده از هوش مصنوعی عجله دارد

به گزارش تفطن، ارتش چین به شدت برای رسیدن به درجه بالایی از هوش مصنوعی عجله دارد. این موضوع را می توان با نگاهی به کوشش های متعدد ارتش این کشور به ویژه از 4 دیدگاه اصلی متوجه شد.

4 دلیلی که نشان می دهد ارتش چین برای استفاده از هوش مصنوعی عجله دارد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، مدت های زیادی است که می دانیم ارتش های چین و ایالات متحده برای رسیدن به جایگاه های بالای هوش مصنوعی با یکدیگر رقابت می نمایند. اما موضوع وقتی جالب تر می گردد که بدانیم چین برای رسیدن به این جایگاه بیش از حد عجله دارد.

.این 4 نشانه که اخیرا به وضوح در رفتارهای دولت چین مشهود است شامل موارد زیر است:

نمایش پکن: دولت پکن عملا در حال به نمایش گذاشتن قابلیت های خود در حوزه هوش مصنوعی است و این قابلیت ها را به طور اخص در حوزه های نظامی به نمایش می گذارد. مقامات پکن هیچ مسئله ای با این موضوع ندارند که نشان دهند در حال پیشرفت هستند.

ذهنیت نظامی: از ابتدای مسیر پیشرفت در حوزه هوش مصنوعی چینی ها سعی کردند استقلال خود را در سیستم های نظامی و تسلیحاتی نمایش دهند.

جنگ های روباتیک: ارتش چین قبلا بعضی از این تکنولوژی ها را صادر می کرد، مقامات چینی عموما انتظار دارند هواپیماهای بدون سرنشین و روباتیک نظامی در آینده بیشتر استفاده نموده و حتی این سیستم های روباتیک را به دیگر کشورها نیز صادر کند.

رقابت: پنتاگون و سازمان های نظامی چین در رقابتی سنگین با یکدیگر قرار دارند. هر 2 کشور چین و ایالات متحده در تلاشند تا هر چه سریعتر در حوزه هوش مصنوعی پیروز باشند. این موضوع باعث شده هر 2 کشور از نیرویی حداکثری استفاده نمایند تا از یکدیگر سبقت بگیرند.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 آذر 1401 بروزرسانی: 29 آذر 1401 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2478

به "4 دلیلی که نشان می دهد ارتش چین برای استفاده از هوش مصنوعی عجله دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 دلیلی که نشان می دهد ارتش چین برای استفاده از هوش مصنوعی عجله دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید