اتفاق جالبی که پس از گل طارمی برای جهانبخش افتاد، افسوس 18 برای 17

به گزارش تفطن، به گزارش خبرنگاران، گل قیچی برگردان مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم فوتبال پورتو در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به چلسی همه را یاد گل علیرضا جهانبخش دیگر بازیکن ایرانی به چلسی انداخت. هر دو گل به یک شکل به یک تیم زده شد. جهانبخش فصل گذشته با پیراهن برایتون در لیگ برتر انگلیس چنین گلی به ثمر رسانده بود.

اتفاق جالبی که پس از گل طارمی برای جهانبخش افتاد، افسوس 18 برای 17

این موضوع بازتاب گسترده ای در رسانه های دنیا داشت و تصاویری از ضربه قیچی برگردان طارمی و دنیابخش بارها و بارها بازنشر شد.

شباهت گل طارمی به گل دنیابخش به حدی زیاد بود که حتی بازیکنان برایتون هم به شوخی با دنیابخش پرداخته و در تمرین روز بعد از بازی پورتو با چلسی در این ارتباط با هم تیمی ایرانی خود صحبت کردند.

دنیابخش بعد از گلزنی طارمی برای نخستین بار در یک مصاحبهی تقریباً مفصل به تمجید از مهاجم تیم پورتو پرداخت و درباره شباهت گل خودش با طارمی به تیم چلسی صحبت کرد.

دنیابخش به روزنامه ابولا پرتغال گفت: واقعاً خیلی مسرور بودم. مهدی لیاقتش را داشت. او کارش را در پورتو خیلی خوب انجام می دهد. هیچ موقع به کیفیت و حرفه ای گری مهدی برای موفقیت شک نداشتم. او بازیکن و پسر فوق العاده ای است.

ملی پوش ایرانی برایتون درباره ضربه قیچی برگردان طارمی تاکید نمود: اگر شما 10 گل یا بیشتر در لیگ به ثمر برسانید، وقتی خاص و بیشتر از آن می شوید که بتوانید برابر حریفانی مثل چلسی در چنین مرحله ای از لیگ قهرمانان اروپا گل بزنید. این واقعاً گل زیبایی بود. می خواهم به مهدی یاری کنم بیشتر گل بزند و این فصل را با قهرمانی پورتو به خاتمه برساند.

دنیابخش در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: گل طارمی به سرعت یادآور گل خودم بود. این یک حرکت مشابه اما با زاویه متفاوت بود. قیچی برگردان همواره قیچی برگردان است. مردم این گل ها را دوست دارند. این گل ها همواره اتفاق نمی افتد. فرقی نمی نماید چقدر کوشش کنید.

وی یادآور شد: همه درباره اش صحبت می نمایند چون ناگهان دو بازیکن ایرانی این گل را ظرف مدت یک سال مقابل چلسی انجام دادند. این گل ها سال ها در خاطرات می ماند.

بازیکن ایرانی تیم برایتون سپس خاطره اش از اولین روز تمرین این تیم بعد از گلزنی مهدی طارمی را بازگو کرد و گفت: خنده دار بود چون در تمرین صبح چهارشنبه برایتون، بسیاری از هم تیمی هایم ضمن تبریک به شوخی گفتند که شب گذشته مرا در حالی که دوباره در حال زدن ضربه قیچی برگردان بودم، دیده اند.

دنیابخش درباره زدن ضربه قیچی برگردان اظهار کرد: این یک کار معین و خاص نیست که بگردد در باشگاه یا تیم ملی انجامش داد. این از قبل برنامه ریزی شده نیست. این ضربات در لحظه اتفاق می افتد و بستگی به پاس و توپ ارسالی دارد. این تصمیمی در یک ثانیه است. می دانم که طارمی این کار را دوست دارد و بارها کوشش کرد انجامش بدهد. برخی از این حرکات را در ایران و قطر به یاد می آورم اما گلزنی با این حرکت سخت است.

وی درباره بازتاب این گل در ایران گفت: طبیعی است که در ایران خیلی در این خصوص صحبت شد. ایرانی ها به موفقیت بازیکنانی که در فوتبال اروپا هستند افتخار می نمایند. وقتی آنها چنین گل هایی را در این رقابت های مهم می بینند، متوجه می شوند که با چیزهای منحصر به فردی روبرو هستند.

دنیابخش همچنین تاکید نمود که بعد از گلزنی طارمی، تبریک به این بازیکن را به ارسال پیغام محدود نموده و در روزهای آینده با وی بیشتر صحبت خواهد نمود چون در حال حاضر همه می خواهند با مهاجم پورتو مصاحبه نمایند.

به گزارش خبرنگاران، بخش دیگری از مصاحبه دنیابخش به تصمیم طارمی برای ادامه فوتبالش در تیم پورتو بعد از یک فصل حضور در ریوآوه و در کل فوتبال اروپا مربوط می گردد.

وی گفت: قبل از آنکه مهدی قراردادش را با پورتو امضا کند، با من حرف زد و کمی درباره تصمیمی که قصد داشت بگیرد، شرح داد. او گفت که پیشنهادات دیگری هم دارد اما به شدت متقاعد شده است که پورتو را انتخاب کند چون احساس خوبی به این تیم دارد.

دنیابخش اضافه نمود: طارمی می دانست که پورتو یک باشگاه عظیم بین المللی است که ورود به بهترین باشگاه های دنیا را آسان می نماید. باید صادق باشیم. تاریخچه پورتو فوق العاده است.

بازیکن شماره 18 تیم ملی فوتبال ایران در ادامه از انتقال دیرهنگام طارمی (بازیکن شماره 17 تیم ملی فوتبال ایران) به فوتبال اروپا ابراز تاسف کرد و گفت: مهدی در این مدت کوتاه چنین موفقیتی کسب نموده است. او از یک باشگاه کوچک تر خیلی زود به یک باشگاه عظیم تر رفت. این بازیکن از قبل لیگ را می شناخت و دوستانی داشت. همه اینها به شما یاری می نماید. طارمی واقعاً دیر وارد فوتبال اروپا شد. او این توانایی را داشت که خیلی زودتر به اروپا برود و کارهای بیشتری انجام بدهد ولی هیچ وقت خیلی دیر نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1905

به "اتفاق جالبی که پس از گل طارمی برای جهانبخش افتاد، افسوس 18 برای 17" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاق جالبی که پس از گل طارمی برای جهانبخش افتاد، افسوس 18 برای 17"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید