اختلاف پرسپولیس با کارگزارش بالا گرفت

به گزارش تفطن، باشگاه پرسپولیس طبق قرارداد سه ساله ای که در آذرماه سال 1400 و در زمان مدیریت مجید صدری با کارگزار این باشگاه امضا کرد، قرار بود برای هر فصل مبلغ حدود 630 میلیارد تومان عایدی داشته باشد؛ ادعایی که از همان روزهای اول نیز دور از فکر به نظر می رسید.

اختلاف پرسپولیس با کارگزارش بالا گرفت

قرار بود مبلغ 300 میلیارد از مبلغ کل قرارداد 630 میلیاردی، به حق پخش تلویزیونی ارتباط داشته باشد و در صورت تحقق حق پخش، این مبلغ نیز به سرخپوشان پرداخت می شد. موضوعی که از ابتدا معین بود باید قید آن را زد و با موانع موجود در این راه، عملاً قرارداد باشگاه پرسپولیس با کارگزارش 330 میلیارد بود.

با وجود عدم تحقق عایدی 300 میلیاردی از حق پخش تلویزیونی، باز هم طبق ادعای مدیران وقت باشگاه، قرارداد 330 میلیاردی با یک کارگزار، بسیار خوب تلقی می شد، اما حالا با گذشت فقط چند ماه از این قرارداد اختلافات با کارگزار به اوج خود رسیده و حتی شنیده می گردد به احتمال بسیار زیاد قرارداد پرسپولیس با کارگزار برای فصل آینده فسخ خواهد شد.

کارگزار فصل بیست و یکم باشگاه پرسپولیس طبق قرارداد برای تبلیغات محیطی و فضای تبلیغاتی این باشگاه در مجموع قرار بود 110 میلیارد پرداخت کند. علاوه بر این، 220 میلیارد دیگر نیز برای تبلیغات روی پیراهن و شبکه های اجتماعی سرخپوشان در نظر گرفته شده بود. در این بخش باشگاه پرسپولیس پیش از عقد قرارداد با کارگزارش، تبلیغات روی پیراهن خود را به یک بانک واگذار نموده بود که این قرارداد در نیم فصل فسخ و تبلیغات روی پیراهن نیز به کارگزار نو باشگاه واگذار شد. همین موضوع و اینکه تبلیغات روی پیراهن تا نیم فصل در اختیار کارگزار نو نبوده باعث شد 220 میلیارد مدنظر در قرارداد؛ نصف گردد و به 110 میلیارد کاهش پیدا کند!

این اما خاتمه ماجرا نبود. سرخپوشان که در دی ماه از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شدند، به علت عدم شرکت در این مسابقات حدود 30 تا 40 میلیارد دیگر از عایدیشان در بحث شبکه های اجتماعی و تبلیغات روی پیراهن را از دست دادند تا از کل قرارداد سرخپوشان با کارگزار در فصل بیست ویکم چیزی حدود 190 تا 200 میلیارد باقی بماند. مبلغی که باز هم تحقق پیدا ننموده و شنیده می گردد مبلغ پرداختی از سوی کارگزار به باشگاه پرسپولیس، تنها چیزی حدود 90 تا 100 میلیارد بوده؛ یعنی حدود 50 درصد!

صدری که در تاریخ 14 آذرماه و در زمان رونمایی از قرارداد کارگزار، از دریافت ضمانت نامه بانکی حُسن انجام کار خبر داده بود، چند روز بعد و در تاریخ 30 آذر در صحبت های خود درباره اینکه تکلیف ضمانت نامه بانکی چه شد گفته بود: چرا این ضمانت را ندهند؟! اگر این شرکت می خواست با ما همکاری نکند، همان ابتدا 20 میلیارد تومان به باشگاه پرداخت نمی کرد. مردم نمی خواهند خودشان را در دردسر بیندازند. ابتدا گفتیم اگر کسی می خواهد با ما قرارداد ببندد، باید همان روز 20 میلیارد پرداخت کند که این رخ داد. این پول مهمتر است یا ضمانت؟ خوب است که قضاوت زودهنگامی نداشته باشیم و اگر ضمانت را ندادند، بعداً صحبت کنیم. موضوعی که حالا اهمیت آن معین شده و باید دید آیا ضمانت مورد اشاره صدری در نهایت گرفته شده است یا خیر.

قرار است در هفته های بعد جلسات نهایی برای مشخص تکلیف شرایط کارگزار باشگاه پرسپولیس برای فصل آینده برگزار گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2389

به "اختلاف پرسپولیس با کارگزارش بالا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف پرسپولیس با کارگزارش بالا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید