ایجاددبیرخانه اجرای تصمیمات کمیسیون مشترک مالی ایران وترکیه

به گزارش تفطن، رییس دفتر رییس جمهور و رییس ایرانی کمیسیون همکاریهای مالی ایران و ترکیه در صدر هیاتی با وزیر تجارت ترکیه دیدار و تاکید نمود: اراده ای که سران دو کشور برای توسعه بیش از پیش روابط دارند، بزرگترین پشتوانه و انگیزه برای فعالیت و عملیاتی شدن تصمیمات کمیسیون مشترک مالی ایران و ترکیه است.

ایجاددبیرخانه اجرای تصمیمات کمیسیون مشترک مالی ایران وترکیه

به گزارش تفطن، محمود واعظی در این جلسه که روز سه شنبه و در آنکارا برگزار گردید، از مواضع مثبت و صریح رییس جمهور و وزیر تجارت ترکیه در قبال تحریم های غیر قانونی آمریکا علیه ایران تشکر کرد و گفت: فعالیت فشرده و ارتباط نزدیک مسوولان دو کشور در همه عرصه ها، ضرورت تحقق اراده دو دولت برای حفظ و توسعه روابط خوب مالی و تجاری است.

رئیس دفتر رئیس جمهور گزارش کمیته های مختلف کمیسیون مشترک همکاری های مالی در کشور را بسیار امیدوار نماینده خواند و اضافه کرد: شکوفایی روابط تجاری دو کشور در گرو فعالیت پرنشاط و روابط نزدیک بخش های خصوصی دو کشور است و از مهم ترین وظایف کمیسیون مشترک همکاری ها، برطرف هر گونه موانع در این زمینه و تسریع و تسهیل ارتباط میان تجار و کارآفرینان ایران و ترکیه است.

واعظی تاکید نمود: به همین منظور دبیرخانه ای در ایران ایجاد خواهد شد که به صورت متمرکز اجرای تصمیمات کمیته های تخصصی کمیسیون مشترک را پیگیری و برای برطرف سریع هرگونه مشکل تجار به وسیله ارتباط مستقیم با مسوولان مرتبط در دو کشور مساله را حل نمایند.

رخسار پکجان وزیر تجارت ترکیه نیز ضمن ابراز خرسندی از نتایج مثبت مذاکرات کارشناسی در کمیته های مختلف کمیسیون همکاری های مالی دو کشور گفت: تحکیم هر چه بیشتر روابط تجاری با جمهوری اسلامی ایران باعث خشنودی ملت ترکیه است.

وی اضافه کرد: تمام دولت و وزارتخانه های ترکیه به رویکرد و اهمیتی که رئیس جمهور ترکیه برای روابط با ایران قائل است آگاهند و تمام برنامه ها برای تحقق این هدف تنظیم خواهد شد.

وزیر تجارت ترکیه با اشاره به اینکه تحریم های آمریکا متاسفانه بیشترین ضررها را برای ترکیه به همراه داشته است ، تاکید نمود: همیشه در کنار کشور ، دولت و برادر ایران خواهیم بود.

وی نتایج مذاکرات اجرا شده برای توسعه روابط در عرصه های بهداشت، حمل و نقل، سرمایه گذاری و تجارت، فرهنگ و ورزش را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 607

به "ایجاددبیرخانه اجرای تصمیمات کمیسیون مشترک مالی ایران وترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاددبیرخانه اجرای تصمیمات کمیسیون مشترک مالی ایران وترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید