این مرد معلول با کاشت تراشه مغزی، حالا می تواند راه برود، فیلم

به گزارش تفطن، دیجیاتو نوشت: مرد 40 ساله هلندی که فلج شده بود، اکنون به لطف ایمپلنت مغزی و کوشش محققان سوئیسی، می تواند روی پاهای خود بایستد و راه برود.

این مرد معلول با کاشت تراشه مغزی، حالا می تواند راه برود، فیلم

مرد 40 ساله هلندی که 12 سال قبل در حادثه تصادف با موتورسیکلت در چین فلج شده بود، اکنون به لطف ایمپلنت مغزی و کوشش محققان سوئیسی، می تواند روی پاهای خود بایستد و راه برود.

گِرت-یان اسکام در سال 2011 حین رانندگی با موتورسیکلت دچار حادثه شد. وی به مدت 12 سال توانایی راه رفتن نداشت. اکنون تراشه الکترونیکی که در مغز وی کاشته شده است دوباره قدرت راه رفتن را به وی بازگردانده است. ایمپلنت مغزی، افکار او را به پاهایش منتقل می نماید. این انتقال به صورت بی سیم انجام می گردد.

ایمپلنت مغزی و راه رفتن مردی که فلج شده بود

فناوری ایمپلنت مغزی هر روز در حال توسعه است و حالا محققان این حوزه توانسته اند با یاری تراشه مغزی، قدرت راه رفتن را به پاهای یک مرد معلول بعد از 12 سال بازگردانند. یک موسسه خیریه یاری به آسیب دیدگان نخاعی در بریتانیا این فناوری را بسیار امیدوارنماینده می داند.

این مرد 40 ساله می گوید بعد از ایستادن و راه رفتن، احساس بچه کوچکی را دارد که تازه راه افتاده است.

ایمپلنت می تواند مغز و نخاع را دوباره به یکدیگر متصل کند. نتیجه این اتفاق آن است که فردی که همانند این مرد 40 ساله هلندی قدرت راه رفتن پیدا کند. محققان سوئیسی که این فناوری را توسعه داده اند، آن را به عنوان پل دیجیتالی بین مغز و نخاع بیمار توصیف می نمایند که نواحی آسیب دیده بدن او را دور می زند.

این مرد هلندی حدود یک سال است از این ایمپلنت استفاده می نماید و بدون هیچ نشانه ای از قطع شدن اتصال، مسیرها را طی می نماید. نتیجه این مطالعه و دستاورد این فناوری در مجله Nature منتشر شده است.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 خرداد 1402 بروزرسانی: 5 خرداد 1402 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2548

به "این مرد معلول با کاشت تراشه مغزی، حالا می تواند راه برود، فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مرد معلول با کاشت تراشه مغزی، حالا می تواند راه برود، فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید