با رعایت این 5 مورد در عید چاق نمی شویم

به گزارش تفطن، در عید و روزهای قرنطینه نمی توانیم با قرمه سبزی یا فسنجان که جلوی چشم مان هستند، مقابله کنیم. هم دلمان می خواهد از همه طعم ها بچشیم و هم نمی خواهیم چاق شویم. بیشتر مردان و زنانی که رژیم غذایی دارند، بعد از تعطیلات از موضوع اضافه وزن 3 الی 7 کیلویی خود شکایت دارند. خبرنگاران زندگی 5 نکته را برایتان آورده است که می توانید هر چه می خواهی بخوریم و چاق نشویم، بالاخره این رویای دیرینه امکان پذیر شد.

با رعایت این 5 مورد در عید چاق نمی شویم

1. خودمان را محدود نکنیم

با دیدن خوراکی هایی که ما را به وجد می آورند خودمان را محدود نکنیم، این گونه طمع خوردن را در خودمان به وجود می آوریم و بیشتر از قبل می خوریم. همان لحظه ای که هیجان و ذوق خوردن داریم به خودمان بگوییم: نگران نباش، به اندازه کافی از همه چیز می خورم.

2. مایعات به اندازه کافی بخوریم

شیرینی ها از آن دسته مواد غذایی ای هستند که بر اثر کم آبی بدن، میل به خوردن شان چندین برابر می شود. روزانه به اندازه 3 الی5 لیوان آب بخوریم و اگر آب میوه و شربت هم بود استقبال کنیم. مایعات کمک می کنند که بدن از حالت قحطی زدگی نجات پیدا کند و دیگر ولع خوردن شدید را تجربه نکنیم.

3. اول از سالاد شروع کنیم به جای سوپ

هنگامی که خیلی گرسنه هستیم و می خواهیم همه غذاها را امتحان کنیم اول از سالاد شروع کنیم. اول سالاد و موادخام سبزیجات را بخوریم که زودتر ما را سیر می کنند و هضم می شوند. غذاهای خام را اگر بعد از غذاهای گوشتی بخوریم در معده مان می گندد و هیچ سودی برای ما ندارد. پس قبل از غذای اصلی و پخته سالاد بخوریم هرچند کم.

4. از مزه لذت ببریم نه از حجم زیاد

آجیل های عید را در دهان خود بجوییم و مزه کنیم و سعی کنیم بشماریم که حداقل 10 بار یک دانه را بجویم. غذاها را در دهان خود جا به جا کنیم به طور مثال 5 بار در سمت راست دهان و 5 بار در سمت چپ دهان بجویم. مشت و بشقاب خود را پر نکنیم؛ بلکه به لقمه دهان خود توجه کنیم و از مزه همانی مه می چشیم لذت ببریم.

5. فکر نکنیم از دست رفته ایم

با یک بار رعایت نکردن یا حتی 3 بار هم فکر نکنیم که از دست رفته ایم. نمی توانیم هم چاق شویم و هم افسرده. بهتر است رعایت کنیم ولی اگر نشد از وعده بعدی شروع کنیم و اگر باز هم نشد تلاش خود را متوقف نکنیم و اگر بعد از عید هم متوجه شدیم 3 کیلو اضافه وزن پیدا کرده ایم، در یک ماه می توانیم به وزن عادی خود برگردیم؛ اما خودتان مقایسه کنید 2 هفته در ازای 1 ماه ارزش دارد؟

در این زمینه بیشتر بخوانید:

10 ماده غذایی که به چربی سوزی در بدن کمک می کنند

زیاد هوس شیرینی خوردن می کنید؟ این مطلب را بخوانید

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1648

به "با رعایت این 5 مورد در عید چاق نمی شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با رعایت این 5 مورد در عید چاق نمی شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید