حمله سایبری گسترده به نهادهای دولتی در 24 کشور

به گزارش تفطن، شرکت مایکروسافت اعلام نمود که گروه عامل حمله سایبری در سال گذشته میلادی به شرکت سولارویندز (SolarWinds) نهادهای دولتی، اندیشکده ها و سازمان های غیر دولتی را در 24 کشور جهان هدف قرار داده است.

حمله سایبری گسترده به نهادهای دولتی در 24 کشور

به گزارش خبرنگاران، مایکروسافت اعلان داشت که این هفته شاهد حملات سایبری گروه نوبلیوم به آژانس های دولتی، اندیشکده ها، سازمان های غیر دولتی و مراکز مشاوره بودیم.

بر اساس اعلام شرکت مایکروسافت، این موج از حملات نزدیک به 3 هزار حساب ایمیل را در بیش از 150 سازمان هدف قرار داده است. درحالیکه سازمان ها و نهادها در ایالات متحده آمریکا هدف حملات بیشتری قرار گرفتند، اما اهداف دیگری نیز در دست کم 24 کشور دنیا وجود داشتند.

به ادعای شرکت مایکروسافت، نوبلیوم در کشور روسیه همان بازیگری است که حملات سایبری به مشتریان شرکت نرم افزاری سولارویندز در سال 2020 را انجام داد.

این شرکت در خصوص نحوه انجام حملات سایبری اخیر اضافه کرد: نوبلیوم حملات این هفته را با هک کردن یک حساب ایمیل مورد استفاده آژانس توسعه دنیای ایالات متحده شروع کرد و از آنجا حملات خود به دیگر سازمان ها را صورت داد.

هک کردن شرکت فناوری اطلاعات سولارویندز که در دسامبر سال گذشته (آذر- دی 99) اعلام شد، گروه نوبلیوم را قادر ساخت تا دسترسی گسترده ای را به اطلاعات هزاران شرکت و دفاتر دولتی داشته باشد. برد اسمیت رییس شرکت مایکروسافت این حمله را به عنوان عظیمترین و پیچیده ترین حمله سایبری در دنیا توصیف کرد.

مقام های آمریکایی دسامبر 2020 فاش کردند که هکرها شرکت نرم افزاری سولارویندز را که از سوی بخش های عظیم دولت و شرکت های آمریکایی اداره می شد، به خطر انداختند. عملیات هکری شرکت سولارویندز به روسیه نسبت داده شد.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1998

به "حمله سایبری گسترده به نهادهای دولتی در 24 کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله سایبری گسترده به نهادهای دولتی در 24 کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید