خبرنگاران ارتش یمن پهپاد ائتلاف سعودی را ساقط کرد

به گزارش تفطن، تهران - خبرنگاران - سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد آدینه بیان کرد، ارتش و کمیته های مردمی پهپاد ائتلاف سعودی را در استان مأرب واقع در غرب این کشور سرنگون کردند.

خبرنگاران ارتش یمن پهپاد ائتلاف سعودی را ساقط کرد

به گزارش خبرنگاران یحیی سریع در توییتی نوشت: پدافند هوایی ارتش یمن یک فرونده پهپاد CH4 ساخت چین متعلق به ائتلاف متجاوز را ساقط نموده است.

بر اساس این گزارش، پهپاد ائتلاف سعودی در حال اقدامات خصمانه در حریم هوایی یمن در منطقه مدغل استان مأرب بوده که با موشک زمین به هوا هدف قرار گرفته و ساقط شده است.

وی پیش تر نیز اعلام نموده بود که یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط عربستان را با یک فروند موشک بالستیک هدف قرار داد و این موشک با دقت به هدف خود اصابت کرد.

وی اضافه کرد: این حمله در پاسخ به افزایش حملات اخیر ائتلاف سعودی به خاک یمن انجام شد.

در همین حال المسیره گزارش داد، در ادامه حملات هوایی ائتلاف سعودی به استان مأرب، جنگنده بمب افکن های عربستان طی ساعات گذشته در 25 نوبت شهرستان صرواح واقع در این استان را بمباران کردند.

حملات هوایی به استان مأرب درحالی صورت می گیرد که نیروهای ارتش یمن وکمیته های مردمی بر اردوگاه راهبردی کَوفَل که یکی از بزرگترین اردوگاه نظامی ائتلاف سعودی در غرب شهر مأرب محسوب می گردد، مسلط شدند.

کارشناسان معتقدند که نیروهای مبارز یمن با تسلط بر این اردوگاه نظامی در حقیقت در آستانه تسلط بر کل شهر مأرب قرار گرفته است، لذا این دستآورد نظامی بسیار حائز اهمیت است.

پیش تر نیز سخنگوی نیروهای مسلح یمن به تازگی اعلام نموده که نیروهای یمنی فرودگاه نظامی ابها در منطقه عسیر واقع در جنوب عربستان را هدف حملات پهپادی خود قرار دادند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1779

به "خبرنگاران ارتش یمن پهپاد ائتلاف سعودی را ساقط کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ارتش یمن پهپاد ائتلاف سعودی را ساقط کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید