خبرنگاران هنرمندی که دل سنگ را نرم کرد

به گزارش تفطن، تهران- خبرنگاران- یک هنرمند اسپانیایی با تراش زدن سنگ ها به شیوه ای خاص، ظاهری نرم و انعطاف پذیر به آنها می بخشد.

خبرنگاران هنرمندی که دل سنگ را نرم کرد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران از تارنمای My Modern Met، سنگ ها سطح چندان انعطاف پذیری ندارند اما هنر خلاقانه خوزه مانوئل کاسترو لوپز این حقیقت را به چالش کشیده است. این هنرمند اسپانیایی سنگ ها را طوری تراش می زند که گویی سطحی پوشیده از چین و چروک های نرم و سبک بافت دارند.

این خطای دید اعجاب انگیز بوده و بیانگر حرمتی است که لوپز برای موضوع هنرش قائل است.

وی در این باره می گوید: رابطه من با سنگ نه فقط فیزیکی بلکه جادویی هم هست. سنگ ها خود را برایم آشکار نموده و از من پیروی می نمایند، ما یکدیگر را درک می کنیم.

این مجسمه ساز خلاق که کار خود را با قطعات معمولی کوارتز یا گرانیت آغاز کرد، همواره قبل از تراش زدن هر سنگی شکل و بافت طبیعی آن را درنظر می گیرد.

وی در این باره می گوید: خودم را با ذات سنگ هماهنگ می کنم و سعی می کنم از خصوصیاتش بیشترین بهره را ببرم. آنچه لازم باشد را حذف می کنم و به تکه هایی که باید سر جایشان بمانند، دست نمی زنم.

نتیجه این کار مجسمه هایی سنگی است که گویی به تدریج در گذر زمان فرسایش یافته و به دست عناصر طبیعت به این شکل درآمده اند تا به دست بشر.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1593

به "خبرنگاران هنرمندی که دل سنگ را نرم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هنرمندی که دل سنگ را نرم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید