رازهایی درباره دیوار بزرگ چین که نمی دانستید

به گزارش تفطن، رازهایی درباره دیوار چین

دیوار بزرگ چین مثل دم اژدهایی پیچ در پیچ راستا خودش را در مرزهای شمالی کشور پیش گرفته است. دیوار بزرگ چین همانطور که از اسمش معلوم است از شگفتی های معماری ست و اغلب به عنوان یکی از بزرگ ترین عجایب سازه دست بشر نام برده می شود. قدمت دیوار بزرگ چین به بیش از 2 هزار سال قبل برمی شود زمانی که چین هنوز حتی کشوری متحد هم نشده بود. اما این دیوار فقط یک دیوار بزرگ نیست و در واقع مجموعه ای از دیوارها و قلعه هاست. این دیوار به خاطر اهمیت تاریخی و فرهنگی ای که داشته در سال 1987 در لیست میراث جهانی یونسکو نهاده شد. اگر می خواهید حقایق و پیشینه این دیوار را بیشتر کشف کنید، در ادامه خبرنگاران را همراهی کنید.

رازهایی درباره دیوار بزرگ چین که نمی دانستید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

دیوار بزرگ چین در کجا واقع شده است؟

اگر سفری به پکن داشته باشید از آنجا به راحتی می توانید به این دیوار دسترسی داشته باشید با این وجود این دیوار به غیر از اینکه در این شهر واقع شده است از هوشان و استان لیائونینگ در غرب می گذرد و به شهر جیایوگوان سیتی در شمال غربی کشور می رسد. به طور کلی دیوار بزرگ چین از شمالی ترین مرزهای کشور دفاع می نماید. در تحقیقات باستان شناسی سال 2012 تعیین شد که با احتساب همه سلسله هایی که بر روی این دیوار کار کردند این دیوار از 15 استان می گذرد و از سین کیانگ در شمال غربی تا مرز کره در شرق کشیده شده است.

دیوار بزرگ جین چقدر طول دارد؟

اگر بخواهیم همه بخش های این دیوار که تا به حال ساخته شده را اندازه بگیریم تحقیقات جدید نشان می دهد که این دیوار 21196 کیلومتر طول دارد. معروف ترین و به اعتقاد بعضی زیباترین بخش این دیوار در طول سلسله مینگ درست شده و در آن موقع این دیوار بین هاشان و جیایوگوان کشیده شد. اگر فقط بخواهیم طول اصلی این دیوار را در نظر بگیریم که اندازه آن حدود 3460 کیلومتر است باز هم این دیوار رکوردار طولانی ترین دیوار دنیاست. اگر کنجکاو شدید تا بدانید این دیوار چه مقدار بلندی دارد باید بدانید که ارتفاع این دیوار بین 4.5 متر تا 11 متر متغیر است.

دیوار بزرگ چین چه زمانی ساخته شد؟

گفتن اینکه دیوار بزرگ چین دقیقا چه زمانی ساخته شد کمی سخت است چون امپراتوری ها و سلسله های زیادی در ساخت این دیوار دخالت داشته اند. به نظر می آید که اولین قسمت های دیوار در سال 770 قبل از میلاد درست شده با این حال کار رسمی بر روی دیوار در سال 221 قبل از میلاد در طی دوران سلسله چین شی هوانگ آغاز شد. بیشتر چیزی که امروز از این دیوار باقی مانده دیواره ای به طول 8871 کیلومتر است که در دوران سلسله مینگ بین سال های 1368 تا 1644 ساخته شده است. به گفته راهنمای مسافرتی چین حدود 20 دولت و سلسله در زمان های مختلف در ساخت دیوار بزرگ چین یاری نموده اند.

چرا دیور بزرگ چین ساخته شد؟

این دیوار در ابتدا به عنوان دیوار محافظتی در طول مدت جنگ ساخته و از برج ها و راه های زیادی تشکیل شد. زمانی که امپراتور کین شی هوانگ اولین بار ساخت دیواری طولانی را پیشنهاد داد هدفش محافظت از دولت های چینی در برابر قبایل عشایر شمالی بود. در مدت سلسله هان (در سال های 206 ق.م تا 220 میلادی) این دیوار برای محافظت از تجارت در جاده ابریشم گسترش پیدا کرد. سلسله مینگ که مواضع دفاعی شدیدی داشت نه فقط دیوار بزرگ را گسترده تر کرد بلکه سازه های موجود را تعمیر و مستحکم هم کرد.

دیوار بزرگ چین چگونه ساخته شد؟

برخلاف نامش، دیوار بزرگ چین در واقع مجموعه ای از برج و باروهاست که بعضی از آن ها در موازات همدیگر ساخته شده اند در حالی که بعضی دیگر به صورت مدور و یا فقط دارای دیواره ای هستند. بخش های از دیوار هم از سدهایی طبیعی مثل رودخانه ها و کوه های بلند تشکیل شده است. صدها سال قبل از اینکه ساخت و ساز رسمی دیوار بزرگ چین آغاز گردد دولت های چینی قلعه هایی را در مقابل یکدیگر ساخته و برای درست کردن آن ها از خاک، چوب و سنگ استفاده کردند. در ساخت و سازهایی که در طول سلسله مینگ اجرا شده به جای سنگ از آجر استفاده شده که امروز این آجرها در پایه ها و دروازه ها به خوبی تعیین هستند. امپراتور کین شی هوانگ حدود 300 هزار سرباز، زندانی و رعیت را برای ساخت این دیوار به کار گرفت. صدها هزار نفر از مردان در هنگام کار بر روی این دیوار جان خودشان را از دست دادند چون مجبور بودند که مصالح سنگین را بر روی پشت خود تا بالای کوه حمل نمایند. بیشتر کاری که در قدیمی ترین بخش های دیوار بزرگ اجرا شده با دست بوده اما از فن آوری های اولیه فرغون، طناب و سیستم طناب و قرقره و همچنین گاری هایی که با اسب کشیده می شدند هم استفاده می شده است.

بهترین وقت برای دیدن دیوار بزرگ چین چه زمانی است؟

بهترین زمان برای دیدن این دیوار هفته های اول می و اکتبر (اردیبهشت و مهر) است اما در این زمان ها باید انتظار گردشگران زیادی را داشته باشید. در طول ماه های زمستان این دیوار کاملا سفید پوش می گردد و تعداد گردشگران به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می نماید. در طول این ایام کف دیوار کاملا لغزنده و هوا تا حدودی بادی است. پاییز یکی از زیباترین فصل ها برای بازدید از این دیوار است هوا مطبوع و عالی ست و علفزارهای کوهستانی چشم اندازهای جذاب و رنگارنگی را پدید آورده اند. پیشنهاد می کنیم در ماه خرداد به دیدن این دیوار بروید در طول این ماه خبری از تعطیلات رسمی در چین نیست و دیوار نسبت به روزهای دیگر خلوت تر است از طرفی در طول این ایام می توانید از تورها و هتل های تخفیف دار هم بهره ببرید.

منبع: travelandleisure.com

منبع: الی گشت
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 568

به "رازهایی درباره دیوار بزرگ چین که نمی دانستید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رازهایی درباره دیوار بزرگ چین که نمی دانستید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید