روابط ایران و ایتالیا باید براساس احترام متقابل ارتقاء یابد

به گزارش تفطن، خبرنگاران: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است همکاری ها و روابط دو کشور باید براساس احترام متقابل بیش از پیش ارتقاء یابد.

روابط ایران و ایتالیا باید براساس احترام متقابل ارتقاء یابد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدارِ وزیر امور خارجه ایتالیا با اشاره به نقش مهم ایتالیا در تصویب قطعنامه پیشنهادی رئیس جمهوری کشورمان با موضوع دنیا عاری از خشونت و مبارزه با افراط گری و کوشش این کشور برای هماهنگ کردن کشورهای غربی در این خصوص، گفت: امیدواریم این ایده، با همت و اراده همه کشورهای دنیا محقق گردد و شاهد دنیای عاری از خشونت و افراط گرایی باشیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اهمیت روابط ایران و ایتالیا، سفر وزیر امور خارجه این کشور به ایران را زمینه ساز توسعه روابط دو ملت دانست.

مولاوردی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران معتقد است همکاری ها و روابط دو کشور باید براساس احترام متقابل بیش از پیش ارتقاء یابد، بعضی از دستاوردها و پیشرفت های کشورمان در مورد مسائل مربوط به زنان و حضور آنها در موقعیت های مختلف اجتماعی و سیاسی را تشریح کرد.

وزیر امور خارجه ایتالیا نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب ایران و ایتالیا، نقطه نظرات دو کشور را در بسیاری از جهات مشترک دانست.

امما بونینو گفت: ایتالیا همانند جمهوری اسلامی ایران معتقد است تنها به وسیله گفت وگو و تعامل براساس احترام متقابل می توان بر بسیاری از مسائل دنیا فائق آمد.

وی با ابراز خرسندی از کوشش جمهوری اسلامی ایران برای ارتقاء هرچه بیشترحضور زنان در جامعه آمادگی کشور متبوعش را برای توسعه همکاری ها گفت.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 551

به "روابط ایران و ایتالیا باید براساس احترام متقابل ارتقاء یابد" امتیاز دهید

1 کاربر به "روابط ایران و ایتالیا باید براساس احترام متقابل ارتقاء یابد" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط ایران و ایتالیا باید براساس احترام متقابل ارتقاء یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید