ریاست جمهوری عراق حملات هوایی آمریکا را محکوم کرد

به گزارش تفطن، دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای حملات هوایی آمریکا به مواضع ارتش، پلیس و الحشد الشعبی عراق را نقض حاکمیت این کشور توصیف کرد.

ریاست جمهوری عراق حملات هوایی آمریکا را محکوم کرد

به گزارش گروه بین الملل تفطن، دفتر اطلاع رسانی برهم صالح رئیس جمهور عراق در واکنش به حملات بامداد امروز (آدینه) جنگنده های آمریکایی به مواضع نیروهای نظامی این کشور و فرودگاه کربلا، این دست حملات را موجب تضعیف هدفمند حاکمیت عراق دانست.

به نوشته وبگاه بغداد الیوم، در این بیانیه بدون نام بردن از آمریکا، آمده است: ریاست جمهوری، بمباران چندین موضع در خاک عراق از جمله فرودگاه در دست ساخت کربلا از سوی طرف های خارجی را محکوم می نماید. حملاتی که موجب شهادت و مجروحیت تعدادی از نیروهای امنیتی و غیرنظامیان شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ریاست جمهوری این بمباران را نقض حاکمیت ملی می داند و تأکید دارد که بهبود شرایط امنیتی با حمایت از دولت عراق برای انجام وظایف و افزایش قدرت خود جهت اعمال قانون و دفاع از حاکمیت و ممانعت از تبدیل شدن عراق به جنگ نیابتی امکان پذیر است.

دفتر برهم صالح تأکید کرد که در صورت ادامه یافتن چنین حملاتی، عراق به هرج و مرج کشیده خواهد شد؛ به خصوص اینکه منابع امنیتی از کوشش عناصر داعش برای بازیابی قدرت خود خبر می دهند.

در سرانجام این بیانیه آمده است که جامعه بین المللی باید به حاکمیت عراق و تصمیماتش احترام گذاشته و از این کشور حمایت کند.

جنگنده های آمریکایی بامداد امروز (آدینه) پایگاه حزب الله عراق در شهر جرف الصخر در استان بابل و پایگاه های وابسته به الحشد الشعبی به استان های صلاح الدین، بصره و فرودگاه در حال ساخت کربلا را بمباران کردند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1148

به "ریاست جمهوری عراق حملات هوایی آمریکا را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاست جمهوری عراق حملات هوایی آمریکا را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید