صاحبان صنایع ایتالیا برای گسترش همکاری با ایران اعلام آمادگی کردند

به گزارش تفطن، خبرنگاران: بعضی از صاحبان صنایع و شرکت های معتبر ایتالیایی برای گسترش همکاری های مالی با جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی کردند.

صاحبان صنایع ایتالیا برای گسترش همکاری با ایران اعلام آمادگی کردند

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از شاتا،صاحبان صنایع و شرکت های ایتالیایی در نشستی با محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت ، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که در محل کنسولگری کشورمان در شهر میلان برگزار گردید، برای گسترش همکاری ها با ایران ابراز علاقه مندی کردند.

نعمت زاده که روز پنجشنبه برای شرکت در مراسم گشایش نمایشگاه اکسپو 2015 به میلان سفر کرد، در این نشست با برشمردن مزیت های مالی کشورمان به تشریح چشم انداز همکاری های صنعتی و تجاری دوجانبه پرداخت که مورد استقبال ایتالیایی ها نهاده شد.

نعمت زاده گفت: بسیاری از شرکت های ایتالیایی در گذشته همکاری های خوبی با ایران داشتند که بعدا به علت تحریم ها، محدود شد. شرکت های ایتالیایی مشتاقانه امیدوارند با سرانجام تحریم ها ، بتوانند همکاری های مالی خود را با ایران از سر گیرند و ما نیز از آن استقبال می کنیم.

روزاریو الساندرلو رییس اتاق مشترک بازرگانی ایتالیا و ایران نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت بازار ایران برای شرکت های ایتالیایی گفت: شرکت های ایتالیایی امروز بار دیگر تاکید نموده اند که صرف نظر کردن از بازار بزرگ و راهبردی ایران دیگر ممکن نیست و امیدواریم ایتالیا مانند سال های گذشته به نخستین شریک تجاری ایران در اروپا تبدیل گردد.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران روز آدینه در مراسم گشایش نمایشگاه اکسپو 2015 میلان با حضور نمایندگان بیش از 140 کشور دنیا با موضوع تغذیه زمین، انرژی برای حیات حاضر می شود.

غرفه ایران در این رویداد مهم مالی بین المللی همانند یک سفره طراحی شده است که ریشه در باور ایرانی پیرامون میهمانی الهی و گستردگی نعمتهای سفره خداوندی است که حاصل کوشش شبانه روزی یک تیم 50 نفره و متخصص کشورمان است.

سطح داخلی این فضا با طرح هایی مزین شده که یادآور هنرهای دستی و گلدوزی های رنگارنگ سفره های سنتی ایرانی است و در تار و پود این سفره روایت انواع خوراک ایرانی و همچنین کشاورزی مردمان این مرز و بوم را از دیرباز تا به امروز می توان یافت.

این نمایشگاه هر پنج سال یکبار در یکی از کشورهای دنیا برگزار می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 724

به "صاحبان صنایع ایتالیا برای گسترش همکاری با ایران اعلام آمادگی کردند" امتیاز دهید

1 کاربر به "صاحبان صنایع ایتالیا برای گسترش همکاری با ایران اعلام آمادگی کردند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صاحبان صنایع ایتالیا برای گسترش همکاری با ایران اعلام آمادگی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید