آزادی بیش از 100 زندانی غیرعمد با صرف هزینه های ترحیم

به گزارش تفطن، از دو سال گذشته مردم استان های آذربایجان شرقی و اردبیل با صرف بخشی از مراسم ترحیم عزیزان از دست رفته خود زمینه آزادی بیش از 103 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم نموده اند.

آزادی بیش از 100 زندانی غیرعمد با صرف هزینه های ترحیم

به گزارش تفطن، در سال های اخیر بسیاری از خانواده های ایرانی و بویژه خانواده های آذری زبان شهرهایی چون تبریز، اردبیل و همدان با اختصاص تمام یا بخشی از مراسم هفتم، چهلم یا سالگرد درگذشت اعضای درگذشته خود موجبات آزادی بسیاری از سرپرستان خانواده های نیازمندی را فراهم نموده اند که صرفا برحسب بدهی در بند حضور داشتند.

در این اقدام پسندیده طبق اظهار مسئولین نمایندگی ستادهای دیه آذربایجان شرقی و اردبیل تعداد 75 خانواده برای احسان مطلوب عزیزان مرحوم خود به ستاد دیه مراجعه نموده و ضمن حمایت از برخی هموطنان ناتوان مالی از بروز بسیاری از معضلات فردی و اجتماعی در بین خانواده های این افراد پیشگیری نموده اند.

این روزها به مدد اهالی رسانه این سنت حسنه نه فقط در بین چند استان بلکه با تبلیغات اجرا شده خوشبختانه به یک فرهنگ عمومی بدل شده است که اخبار پراکنده ای از شهرهایی چون مشهد و لرستان گواه این امر است.

در ترویج این اقدام خیرخواهانه بدون شک همیاری هنرمندان و چهره های محبوب ورزشی یا سیاسی بیشترین تاثیر را خواهد داشت.

در این میان برخی از خیرین خداجو نیز نسبت به وقف یا معین بخشی از میراث خود به زندانیان جرایم غیرعمد اقدام نموده اند که برای نمونه بر اساس وصیت یک بانوی نیکوکار اردبیلی تمامی پس انداز شخصی شان به همت فرزندان صرف آزادی 8 بدهکار غیربزهکار تحت حمایت ستاد دیه شد.

موضوعی که یاری به زندانیان جرایم غیرعمد را از دیگر امور خیریه متمایز نموده این است که ما با آزادی یک مسلمان، یا بهتر است بگوییم با رهایی یک انسان از بند، در حقیقت هویت او را به او بازگردانده و با این اقدام نه فقط گره ای از گره های او را باز نموده ایم، بلکه سلامت اجتماعی و روانی خیل زیادی از عزیزان، فرزندان و همسران چشم انتظار آن ها را تضمین نموده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 265

به "آزادی بیش از 100 زندانی غیرعمد با صرف هزینه های ترحیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی بیش از 100 زندانی غیرعمد با صرف هزینه های ترحیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید