آشپزی با این نوع سیب زمینی ها خطرناک است!

به گزارش تفطن، ایرنا/ غذاهای بسیاری را می گردد با ترکیب سیب زمینی و مواد خوراکی تهیه کرد. به دلیل مصرف بالای سیب زمینی ممکن است ما به صورت عمده این محصول را خریداری و برای مدت زمان طولانی نگه داریم. قبل از هر چیزی باید بدانیم که نباید سیب زمینی و پیاز را در یخچال و زیر نور خورشید قرار دهیم. ایده آل ترین مکان برای این محصولات در داخل کابینت بدون رطوبت است. در ادامه ایرنا زندگی، برای آشنایی بیشتر با این موضوع همراهی می نماید.

آشپزی با این نوع سیب زمینی ها خطرناک است!

آیا می گردد سیب زمینی های جوانه زده را استفاده کرد؟

به عقیده مرکز سم های طبیعی، سیب زمینی هایی که جوانه می زنند را باید دور ریخت. سولانین و کاکونین، دو ماده سمی هستند که در سیب زمینی های جوانه زده یافت می شوند. این دو ماده برای سلامتی ما بسیار مضر هستند. همچنین سیب زمینی های سبز شده (که نور باعث فراوری ماده کروفیل در سیب زمینی می گردد و به رنگ سبز در می آیند) را باید دور بریزید. البته که ماده کروفیل سمی نیست ولی این نشان از افزایش فعالیت فراوری سم است. سم سیب زمینی در پوست و جوانه های آن وجود دارد.

این سیب زمینی های سمی چه ضرری دارند؟

سم ِ سیب زمینی وقتی وارد بدن ما می شوند موجب بیماری هایی از جمله بیرون روی، حالت تهوع، تب، سردرد و دل درد می گردد. برای مطمئن بودن از سلامت سیب زمینی ها، بهتر است همواره آنها را پوست بکنیم.

برای جلوگیری از سبز شدن و جوانه زدن سیب زمینی ها بهتر است به مقدار مصرف خود خریداری کنیم و در جای مناسب نگهداریم.

منبع: همگردی
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1446

به "آشپزی با این نوع سیب زمینی ها خطرناک است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشپزی با این نوع سیب زمینی ها خطرناک است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید